Ellen Pompeo sugeruje, że "Chirurdzy" mogą się kończyć. "To równie dobrze mógłby być nasz ostatni rok" – mówi

"Chirurdzy" (Fot. ABC)

"Chirurdzy" jednak nie są wieczni? Ellen Pompeo, której obecny kontrakt kończy się po 17. sezonie, sugeruje, że koniec medycznego tasiemca wcale nie musi być taki odległy.

"Chirurdzy" w listopadzie powracają z 17. sezonem, co jest jednym z rekordów w dzisiejszej telewizji, stawiającej na coraz mniej sezonów i odcinków. A ile sezonów jeszcze przed nami? Możliwe, że wcale nie nieskończona ilość. A przynajmniej tak mówi Ellen Pompeo.

Chirurdzy – Ellen Pompeo o możliwym końcu serialu

Odtwórczyni roli Meredith Grey w rozmowie z Variety, które przygotowało dłuższy materiał o "Chirurgach", sugeruje, że koniec może być naprawdę bliski.

– Jeszcze nie wiemy, kiedy tak naprawdę serial się skończy. Ale prawda jest taka, że może się to zdarzyć w tym roku. (...) To znaczy w tym roku kończy się mój kontrakt. Czy to jest ostatni rok? Nie wiem. Ale równie dobrze może być – mówi aktorka, dodając ze śmiechem, że właśnie dostarczyła clickbaitowy nagłówek.

Dalej Ellen Pompeo powtarza to, co już mówiła wiele razy: że w momencie kiedy przyjdzie do podejmowania decyzji, czy przedłużyć wart obecnie ponad 550 tys. dolarów na odcinek kontrakt, weźmie pod uwagę wiele różnych czynników.

– Nie podejmę decyzji z łatwością. Zatrudniamy wiele osób i mamy ogromną platformę. Jestem za to bardzo wdzięczna. Wiecie, po prostu zastanawiam się, co możemy zrobić pod względem artystycznym. Naprawdę bardzo, bardzo się cieszę na ten sezon. To prawdopodobnie jeden z naszych najlepszych sezonów w historii. Wiem, że to brzmi jak szaleństwo, ale to prawda – zapewnia serialowa Meredith.

Chirurdzy sezon 17

W 17. sezonie "Chirurgów" zobaczymy, jak ekipa z Seattle Grace radzi sobie z koronawirusem. Jak mówiła showrunnerka serialu Krista Vernoff, początek nowej serii "to zupełnie nowy świat dla naszego szpitala i wszystkich naszych bohaterów".

"Chirurdzy" opowiedzą różne historie związane z pandemią: o lekarzach na pierwszym froncie walki, ale też o operacjach, które teraz się nie odbywają, zwolnieniach w szpitalach zabiegowych, jak ten z serialu, czy lekarzach razem wynajmujących mieszkania na Airbnb, aby nie narażać rodzin na kontakt z wirusem. Nie zabraknie też lżejszych tematów, jak ciąg dalszy trójkąta miłosnego z Meredith.

17. sezon Chirurgów startuje 12 listopada w USA

REKLAMA