Ellen Pompeo sugeruje, że "Chirurdzy" mogą się kończyć. "To równie dobrze mógłby być nasz ostatni rok" – mówi

"Chirurdzy" (Fot. ABC)

0

"Chirurdzy" jednak nie są wieczni? Ellen Pompeo, której obecny kontrakt kończy się po 17. sezonie, sugeruje, że koniec medycznego tasiemca wcale nie musi być taki odległy.

"Chirurdzy" w listopadzie powracają z 17. sezonem, co jest jednym z rekordów w dzisiejszej telewizji, stawiającej na coraz mniej sezonów i odcinków. A ile sezonów jeszcze przed nami? Możliwe, że wcale nie nieskończona ilość. A przynajmniej tak mówi Ellen Pompeo.

Chirurdzy – Ellen Pompeo o możliwym końcu serialu

Odtwórczyni roli Meredith Grey w rozmowie z Variety, które przygotowało dłuższy materiał o "Chirurgach", sugeruje, że koniec może być naprawdę bliski.

– Jeszcze nie wiemy, kiedy tak naprawdę serial się skończy. Ale prawda jest taka, że może się to zdarzyć w tym roku. (...) To znaczy w tym roku kończy się mój kontrakt. Czy to jest ostatni rok? Nie wiem. Ale równie dobrze może być – mówi aktorka, dodając ze śmiechem, że właśnie dostarczyła clickbaitowy nagłówek.

Dalej Ellen Pompeo powtarza to, co już mówiła wiele razy: że w momencie kiedy przyjdzie do podejmowania decyzji, czy przedłużyć wart obecnie ponad 550 tys. dolarów na odcinek kontrakt, weźmie pod uwagę wiele różnych czynników.

– Nie podejmę decyzji z łatwością. Zatrudniamy wiele osób i mamy ogromną platformę. Jestem za to bardzo wdzięczna. Wiecie, po prostu zastanawiam się, co możemy zrobić pod względem artystycznym. Naprawdę bardzo, bardzo się cieszę na ten sezon. To prawdopodobnie jeden z naszych najlepszych sezonów w historii. Wiem, że to brzmi jak szaleństwo, ale to prawda – zapewnia serialowa Meredith.

Chirurdzy sezon 17

W 17. sezonie "Chirurgów" zobaczymy, jak ekipa z Seattle Grace radzi sobie z koronawirusem. Jak mówiła showrunnerka serialu Krista Vernoff, początek nowej serii "to zupełnie nowy świat dla naszego szpitala i wszystkich naszych bohaterów".

"Chirurdzy" opowiedzą różne historie związane z pandemią: o lekarzach na pierwszym froncie walki, ale też o operacjach, które teraz się nie odbywają, zwolnieniach w szpitalach zabiegowych, jak ten z serialu, czy lekarzach razem wynajmujących mieszkania na Airbnb, aby nie narażać rodzin na kontakt z wirusem. Nie zabraknie też lżejszych tematów, jak ciąg dalszy trójkąta miłosnego z Meredith.

17. sezon Chirurgów startuje 12 listopada w USA