Jakie seriale warto zobaczyć w najbliższym tygodniu? "Król", "Romulus", 2. sezon "W pułapce" i inne premiery

"Król" (Fot. Canal+)

Przed nami serialowy tydzień, w którym "Król" może być tylko jeden. A poza polskim serialem Canal+ czeka nas m.in. "Romulus", "Miłość i anarchia" czy 2. sezon "W pułapce".

W tym tygodniu będziemy mogli na dobrą sprawę zapomnieć, że istnieją jeszcze seriale amerykańskie. Na HBO GO już możecie oglądać dziejącą się w Syrii "Ziemię niczyją", a oprócz tego czeka nas premiera szwedzkiej "Miłości i anarchii", włoskiego "Romulusa" czy też 2. sezonu islandzkiego kryminału "W pułapce". Przede wszystkim jednak to będzie tydzień "Króla", polskiej produkcji kostiumowej Canal+, która ma wszystko co trzeba, by stać się naszym nowym "Peaky Blinders".

Ziemia niczyja (nowość Hulu) – już jest na HBO GO

"Ziemia niczyja" to serial Hulu, który podąża w głąb syryjskiej wojny domowej śladami Antoine'a, młodego Francuza, szukającego swojej uznanej za zmarłą siostry. Rozwiązując krok po kroku jej tajemnicę, mężczyzna łączy siły z jednostką zagorzałych kurdyjskich bojowniczek, które są największym koszmarem ISIS, i przemierza z nimi terytoria okupowane przez wroga. W obsadzie są m.in. Félix Moati, Mélanie Thierry i James Purefoy.

Miłość i anarchia (nowość) – 4 listopada na Netfliksie

"Miłość i anarchia" to szwedzki komediodramat Netfliksa opowiadający historię Sofie, mężatki z dziećmi i jednocześnie pracoholiczki, która rozpoczyna specyficzną grę z młodszym facetem. Para flirtuje i rzuca sobie wyzwania, mające coraz większe konsekwencje. Autorką scenariusza jest Lisa Langseth, w obsadzie znajdują się Ida Engvoll, Björn Mosten, Gizem Erdogan i Björn Kellman.

Król (nowość) – 6 listopada na Canal+

Na Canal+ startuje "Król", adaptacja książki Szczepana Twardocha. Akcja serialu dzieje się w Warszawie w 1937 roku. Nad Europą wisi widmo faszyzmu. Miastem trzęsie żydowski gang pod wodzą polskiego socjalisty, Kuma Kaplicy. Prym wiedzie w nim bokser, Jakub Szapiro (Michał Żurawski) – obiekt uwielbienia warszawskich kobiet oraz źródło zazdrości i powód strachu wielu mężczyzn. Jakub skrycie marzy o tym, żeby zastąpić Kuma i zostać królem Warszawy. Reżyserem serialu jest Jan P. Matuszyński, a autorem scenariusza Łukasz M. Maciejewski. W świetnej obsadzie są też m.in. Kacper Olszewski, Arkadiusz Jakubik, Borys Szyc, Magdalena Boczarska, Adam Bobik, Adam Ferency, Aleksandra Konieczna i Andrzej Seweryn.

Romulus (nowość Sky) – 7 listopada na HBO GO

"Romulus" to nowy serial Sky Italia o początkach starożytnego Rzymu, którego akcja dzieje się w VIII wieku przed naszą erą. Serial opowie historię Romulusa i jego brata bliźniaka Remusa, z perspektywy trzech osób szczególnie naznaczonych śmiercią, samotnością i brutalnością ówczesnego świata. Twórcą jest Matteo Rovere, dla którego "Romulus" jest telewizyjnym debiutem. W obsadzie znajdują się m.in. Andrea Arcangeli, Marianna Fontana i Francesco Di Napoli, którzy posługują się w serialu nie językiem włoskim, a łaciną.

Moonbase 8 (nowość Showtime) – 8 listopada w USA

"Moonbase 8" to z kolei nowa komedia telewizji Showtime o dość nietypowych astronautach, którzy czekają w bazie na swoją kolej, żeby polecieć w kosmos. W rolach głównych występują Fred Armisen, John C. Reilly i Tim Heidecker, a twórcami są Heidecker i Jonathan Krisel ("Baskets"). Niestety, serial na razie nie ma polskiej daty premiery.

Pozostałe premiery seriali w tym tygodniu

· The Good Doctor (sezon 4) – premiera 2 listopada w USA, zwiastun tutaj

· Mamuśka (sezon 8) – premiera 5 listopada w USA

· B Positive (nowość CBS) – premiera 5 listopada w USA, zwiastun tutaj

· Młody Sheldon (sezon 4) – premiera 6 listopada na HBO GO

· W pułapce (sezon 2) – premiera 7 listopada na Netfliksie

· NCIS: Los Angeles (sezon 12) – premiera 8 listopada w USA

· NCIS: New Orleans (sezon 7) – premiera 8 listopada w USA

REKLAMA