"Tacy właśnie jesteśmy" dostanie kontynuację? Luca Guadagnino mówi, że ma już zarys scenariusza 2. sezonu

"Tacy właśnie jesteśmy" (Fot. HBO)

Choć "Tacy właśnie jesteśmy" mogłoby zakończyć się po jednym sezonie i byłoby świetną całością, prawdopodobnie dostanie kontynuację. A przynajmniej chce tego Luca Guadagnino.

Składające się z ośmiu odcinków "Tacy właśnie jesteśmy" zakończyło się finałem, po którym nie mamy wielu pytań. Fraser (Jack Dylan Grazer) i Caitlin (Jordan Kristine Seamón) przeszli pewną drogę, coś zrozumieli na swój temat i ich losy zostały urwane w takim miejscu, że ten sezon możemy spokojnie uznać za całość (czy zamkniętą, to już kwestia interpretacji). Ale jest też pole do kontynuacji.

Czy będzie 2. sezon serialu Tacy właśnie jesteśmy?

I wiele wskazuje na to, że kontynuacja serialu może stać się faktem. Nie ma jeszcze co prawda zamówienia na 2. sezon od stacji HBO i Sky, ale są dobre opinie na temat serialu i wola ze strony twórcy, żeby stworzyć ciąg dalszy. Co więcej, Luca Guadagnino i jego ekipa scenarzystów, Sean Conway, Paolo Giordano i Francesca Manieri, już to zaczęli robić w czasie lockdownu we Włoszech.

– Ja i moi piękni scenarzyści napisaliśmy już biblię [zarys scenariusza serialu] na 2. sezon. Ale musimy zobaczyć. Zrobiliśmy to, ponieważ był lockdown, zostaliśmy zamknięci i nie chcieliśmy tracić czasu. W czasie lockdownu dzwoniliśmy do siebie na Zoomie, myśleliśmy o postaciach i coś wymyśliliśmy. Zobaczymy.

Jestem bardzo ciekaw, jak to będzie odbierane. Widać, że to dla mnie bardzo drogi projekt. Odczuwam to jako coś bardzo mi bliskiego i bardzo się cieszę, że to zrobiłem. Więc jeśli HBO i Sky będą chcieć, aby ta świetna obsada wróciła zagrać te świetne postacie, ja tam będę – zapewnia Guadagnino w rozmowie z IndieWire.

Tacy właśnie jesteśmy sezon 2

Jeśli 2. sezon "Tacy właśnie jesteśmy" powstanie, to nieprędko. Problemem jest nie tylko pandemia koronawirusa, ale też długa lista projektów, które ma przed sobą Guadagnino. Znajduje się wśród nich nowa wersja "Człowieka z blizną" ze scenariuszem braci Coenów, adaptacja "Władcy much" i sequel "Call Me By Your Name".

– Wiem, że wszystko, co miałem zaplanowane do dziś, udało mi się zrobić. Mam nadzieję i myślę, że uda mi się zrobić to wszystko, o czym ludzie wiedzą, że będę robić, bo to wszystko są fantastyczne projekty. Jestem naprawdę oddany każdemu z nich. Ciężko pracuję i lubię dużo pracować... więc zobaczymy, co się wydarzy najpierw. Ale wszystkie rzeczy, o których wspomniano, że mogę je robić, zostaną zrobione – mówi reżyser.

Pozostaje więc tylko czekać na wiadomość o zamówieniu na 2. sezon "Tacy właśnie jesteśmy". Naszą recenzję finału przeczytacie tutaj.

Tacy właśnie jesteśmy jest dostępne na HBO GO

REKLAMA