To będzie najlepszy sezon "The Crown"? Netflix pokazuje kulisy scen z księżną Dianą i Margaret Thatcher

"The Crown" (Fot. Netflix)

Przed nami 4. sezon "The Crown", w którym na świeczniku będzie nie jedna, a trzy kobiety. Netflix pokazuje kulisy jego powstawania, a reżyser zapewnia, że to najlepszy sezon ze wszystkich.

W niedzielę wraca z 4. sezonem "The Crown". I jest to powrót jeszcze bardziej wyczekiwany niż zwykle, bo do obsady królewskiego serialu dołączyły Emma Corrin jako młoda księżna Diana i Gillian Anderson w roli premier Margaret Thatcher.

The Crown – Netflix pokazuje kulisy 4. sezonu

Obie panie wypowiadają się w zakulisowym materiale, który wypuścił Netflix, wraz z innymi aktorami, a także twórcą serialu Peterem Morganem i reżyserem Benjaminem Caronem. Ten ostatni uważa, że to będzie najlepszy sezon ze wszystkich dotychczasowych. Emma Corrin mówi, że Dianę poznamy jako 16-latkę i spędzimy z nią w tym sezonie 12 lat, oglądając jak odkrywa siebie i odnajduje się w nowej sytuacji. Z kolei Olivia Colman, serialowa Elżbieta II, śmieje się, że królowa jest przekonana, iż dogada się świetnie z Thatcher, a potem się rozczarowuje.

W nowym sezonie "The Crown" zobaczymy, jak lata 70. XX wieku zbliżają się ku końcowi. Królowa Elżbieta i pozostali członkowie rodziny próbują znaleźć odpowiednią kandydatkę na pannę młodą dla księcia Karola (Josh O'Connor), który mimo ukończenia 30 lat nadal pozostaje kawalerem. Sprawa jest najwyższej wagi – chodzi o zabezpieczenie linii sukcesji do tronu. Jednocześnie Brytyjczycy zaczynają odczuwać skutki kontrowersyjnej polityki prowadzonej przez premier Thatcher.

Chłodne stosunki między królową a pierwszą kobietą premierem w historii kraju stają się jeszcze bardziej napięte, gdy Thatcher wciąga monarchię w wojnę o Falklandy-Malwiny, wywołując tym samym tarcia we Wspólnocie Narodów. Karol wdaje się w bajkowy romans z młodą lady Dianą Spencer co pokrzepia serca zmęczonych trudami życia Brytyjczyków. Tymczasem za pałacowymi bramami zaczynają się ujawniać coraz większe podziały.

4. sezon The Crown od 15 listopada na Netfliksie

REKLAMA