To będzie najlepszy sezon "The Crown"? Netflix pokazuje kulisy scen z księżną Dianą i Margaret Thatcher

"The Crown" (Fot. Netflix)

0

Przed nami 4. sezon "The Crown", w którym na świeczniku będzie nie jedna, a trzy kobiety. Netflix pokazuje kulisy jego powstawania, a reżyser zapewnia, że to najlepszy sezon ze wszystkich.

W niedzielę wraca z 4. sezonem "The Crown". I jest to powrót jeszcze bardziej wyczekiwany niż zwykle, bo do obsady królewskiego serialu dołączyły Emma Corrin jako młoda księżna Diana i Gillian Anderson w roli premier Margaret Thatcher.

The Crown – Netflix pokazuje kulisy 4. sezonu

Obie panie wypowiadają się w zakulisowym materiale, który wypuścił Netflix, wraz z innymi aktorami, a także twórcą serialu Peterem Morganem i reżyserem Benjaminem Caronem. Ten ostatni uważa, że to będzie najlepszy sezon ze wszystkich dotychczasowych. Emma Corrin mówi, że Dianę poznamy jako 16-latkę i spędzimy z nią w tym sezonie 12 lat, oglądając jak odkrywa siebie i odnajduje się w nowej sytuacji. Z kolei Olivia Colman, serialowa Elżbieta II, śmieje się, że królowa jest przekonana, iż dogada się świetnie z Thatcher, a potem się rozczarowuje.

W nowym sezonie "The Crown" zobaczymy, jak lata 70. XX wieku zbliżają się ku końcowi. Królowa Elżbieta i pozostali członkowie rodziny próbują znaleźć odpowiednią kandydatkę na pannę młodą dla księcia Karola (Josh O'Connor), który mimo ukończenia 30 lat nadal pozostaje kawalerem. Sprawa jest najwyższej wagi – chodzi o zabezpieczenie linii sukcesji do tronu. Jednocześnie Brytyjczycy zaczynają odczuwać skutki kontrowersyjnej polityki prowadzonej przez premier Thatcher.

Chłodne stosunki między królową a pierwszą kobietą premierem w historii kraju stają się jeszcze bardziej napięte, gdy Thatcher wciąga monarchię w wojnę o Falklandy-Malwiny, wywołując tym samym tarcia we Wspólnocie Narodów. Karol wdaje się w bajkowy romans z młodą lady Dianą Spencer co pokrzepia serca zmęczonych trudami życia Brytyjczyków. Tymczasem za pałacowymi bramami zaczynają się ujawniać coraz większe podziały.

4. sezon The Crown od 15 listopada na Netfliksie