Niespodzianki w obsadzie "Króla". Canal+ zapowiada występ Janusza Gajosa i jeszcze dwójki znanych aktorów

"Król" (Fot. Canal+)

Drugi odcinek "Króla" zawiera niespodziankę, którą Canal+ zapowiedział przed telewizyjną premierą. To wątek znany fanom książki w gwiazdorskiej obsadzie. Uwaga na książkowe spoilery.

Jeśli czytaliście "Króla" Szczepana Twardocha, to pewnie tydzień temu, oglądając pierwszy odcinek serialu, zastanawialiście się, czy pojawi się w nim także wątek powojenny. Dziś wiemy, że nie tylko się pojawi, ale też jest świetnie obsadzony.

Janusz Gajos w powojennym wątku w serialu Król

W czarno-białych sekwencjach, dziejących się lata po głównych wydarzeniach z "Króla", zobaczymy trójkę znanych twarzy: Annę Nehrebecką, Janusza Gajosa i Jacka Braciaka. Czytelnicy Twardocha pewnie już się domyślają, kto zagra którą postać. My nie będziemy tego zdradzać z uwagi na to, że nie wszyscy czytali książkę i nie wszyscy widzieli odcinek – już dostępny na platformie streamingowej Canal+, ale mający telewizyjną premierę w Canal+ Premium dopiero o godz. 21:00.

– Praca na planie "Króla" była intensywna bardziej niż zwykle, bo wymagała od wyobraźni aktora szczególnej uwagi ze względu na niespodzianki, o których nie mogę na razie mówić, żeby nie wszystko zdradzić. Współpracę z reżyserem – Janem P. Matuszyńskim wspominam na sześć z plusem. Praca z zespołem ludzi, którzy z nie jednego pieca film jedli, zawsze sprawia satysfakcję. Pierwszy po Bogu, Pan Matuszyński - uważny i skupiony. Każdy detal opowiadania omawialiśmy drobiazgowo – mówi Gajos o występie w serialu.

Reżyser Jan P. Matuszyński zdradza, że to właśnie ten wątek z "Króla" wymagał najwięcej pracy, bo trzeba było zastanowić się, jak go odróżnić od reszty serialu.

– W trakcie pisania scenariusza, nad tym wątkiem pracowaliśmy najdłużej. Pewnie dlatego, że zależało nam, żeby różnił od reszty serialu, a jednocześnie pozostał jego ważną częścią. Zdjęcia do niego kręciliśmy prawie pod sam koniec. Po pół roku szerokich inscenizacji, bardzo intensywnych, złożonych scen w wielu wnętrzach, z dużą ilością charyzmatycznych postaci. Na koniec zostaliśmy w jednym mieszkaniu ze statyczną kamerą, zdjęciami w czerni i bieli oraz trójką aktorów - Anną Nehrebecką, Januszem Gajosem i Jackiem Braciakiem. Obyło się bez zaskoczeń, bo było to piękne i królewskie dopełnienie serialu – mówi reżyser.

"Król" to ośmioodcinkowa opowieść kostiumowa, dziejąca się w Warszawie w 1937 roku. Nad Europą wisi widmo faszyzmu. Miastem trzęsie żydowski gang pod wodzą polskiego socjalisty, Kuma Kaplicy (Arkadiusz Jakubik). Prym wiedzie w nim bokser, Jakub Szapiro (Michał Żurawski) – obiekt uwielbienia warszawskich kobiet oraz źródło zazdrości i powód strachu wielu mężczyzn. Jakub skrycie marzy o tym, żeby zastąpić Kuma i zostać królem Warszawy.

Kiedy są nowe odcinki serialu Król w Canal+?

Serial możecie oglądać w każdy piątek o godz. 21:00 na kanale Canal+ Premium oraz od rana, tego samego dnia, na nowej platformie streamingowej Canal+.

REKLAMA