Kulisy niespodzianki z premiery 17. sezonu "Chirurgów". Jak udało się utrzymać ten występ w tajemnicy?

"Chirurdzy" (Fot. ABC)

W premierze 17. sezonu "Chirurdzy" zaskoczyli fanów występem, którego nikt się nie spodziewał. Zobaczcie zdjęcia zza kulis i dowiedzcie się, jak to utrzymano w tajemnicy. Uwaga na spoilery!

Z 17. sezonem wrócili "Chirurdzy" i już na dzień dobry zaskoczyli fanów. Tym razem obyło się bez wielkich dramatów i ludzkich śmierci, wystarczyło 30 sekund z bohaterem, którego nikt już nie spodziewał się w serialu zobaczyć.

Chirurdzy sezon 17 – powrót Patricka Dempseya

Patrick Dempsey powrócił jako Derek Shepherd, na razie na krótki moment (będzie więcej w przyszłym tygodniu!), żeby zobaczyć się z Meredith Grey (Ellen Pompeo) na idyllicznej plaży. Tak, Derek nadal nie żyje, a cała sekwencja to tylko sen, niemniej to wciąż duża niespodzianka. Zwłaszcza że Dempsey nie pojawił się w "Chirurgach" ani razu od czasu śmierci Dereka w 2015 roku i nic nie zapowiadało powrotu.

Co więcej, jego powrót nie oznacza złych wieści dla Meredith, wręcz przeciwnie. Plan był taki, żeby podnieść fanów serialu na duchu. Showrunnerka Krista Vernoff, a także Ellen Pompeo i Patrick Dempsey zdradzają kulisy występu-niespodzianki w rozmowie z Deadline.

– Zaczęło się od tego, jak by tu dać ludziom odrobinę ucieczki. Wyobrażałam sobie motyw z plażą przez cały sezon, zadzwoniłam do Ellen i zapytałam, co gdybyśmy przywrócili, nie wiem, którąś zmarłą postać, o której mogłaby śnić na plaży. To byłoby fajne dla fanów. A ona powiedziała: "Dorwijmy Patricka". Nawet w najbardziej ekscytującej wersji snu ta myśl nie wpadła mi do głowy jako opcja – i oto była – opowiada Krista Vernoff.

Okazuje się, że Pompeo i Dempsey pozostali dobrymi znajomymi i nawet chodzili razem na spacery po Malibu. Nie było więc problemu z namówieniem serialowego Dereka na "pośmiertne" występy gościnne.

– Teraz jest tyle mroku na świecie, a my wiedzieliśmy, że nasze spotkanie będzie małym promykiem światła. Myślę, że mieliśmy w gruncie rzeczy ten sam pomysł, czyli że chcemy pomóc ludziom i przywrócić uśmiech na ich twarze. Tak więc pomysł mu się spodobał, bardzo się tym ekscytowaliśmy i świetnie się bawiliśmy, kręcąc to – mówi Ellen Pompeo.

Patrick Dempsey potwierdza, że przystał bardzo chętnie na występ właśnie dlatego, że chciał dać ludziom trochę radości w tych czasach.

– Śledziłem, jak "Chirurdzy" rozdają maski i upewniają się, że ludzie mają odpowiedni sprzęt, i to był pomysł tego samego typu – OK, co możemy zrobić, żeby ludzie poczuli się lepiej, żeby trochę ich pocieszyć w tych czasach niepewności. Tak to się zaczęło. To było naprawdę cudowne doświadczenie, że mogłem wrócić i znów pracować z [reżyserką] Debbie [Allen] – mówi Dempsey.

Jak Chirurdzy utrzymali powrót Dereka w sekrecie?

A jak udało się utrzymać powrót Dereka w tajemnicy? Jak mówi showrunnerka, po prostu mało kto o tym występie wiedział. Nie wiedziała większość aktorów i osób ze studia oraz stacji ABC, a nawet część scenarzystów serialu. A kiedy cała ekipa czytała scenariusz przed wejściem na plan, w miejscu imienia Dereka było imię zmarłej matki Meredith. Ellen Pompeo, czytając swoją kwestię, zamiast "Derek" powiedziała "mamo" i nikt niczego nie podejrzewał.

– Muszę przyznać, że to był wielki wyczyn, zachowanie tego w tajemnicy. Nie wysłałam do studia i stacji materiału zawierającego ostatnią scenę. Nie mieliśmy asystentów scenarzystów w writers' roomie przez ostatnich kilka miesięcy. Niektórzy scenarzyści z naszej ekipy o tym nie wiedzieli. Większość aktorów nie wiedziała, że to robiliśmy. Ekipa nie wiedziała, że to będziemy robić, kiedy pojawili się na planie tego dnia – opowiada Vernoff.

Z kolei Ellen Pompeo zapewnia, że nie było problemu z chemią między Meredith i Derekiem po pięciu latach przerwy.

– To było wspaniałe uczucie. Patrick i ja mamy taką chemię, że od naszego pierwszego spotkania z jakiegoś powodu było wrażenie, jakbyśmy znali się od stu lat. I to było to samo uczucie. To jak z jazdą na rowerze – mówi aktorka.

Z kolei Krista Vernoff na pytanie Deadline, czy może oprócz Dereka zobaczymy też w scenach plażowych zmarłą matkę Mer, sugeruje, że to jak najbardziej możliwe i że powinniśmy oglądać dalej i zobaczyć, kto jeszcze pojawi się na plaży. "To będzie radosne odkrycie" – zapewnia twórczyni. Derek powróci już w przyszłym tygodniu i możecie go zobaczyć w zapowiedzi kolejnego odcinka 17. sezonu "Chirurgów".

REKLAMA