Zielony płaszcz Nicole Kidman z "Od nowa" podzielił widzów. To styl boho czy rekwizyt prosto ze Śródziemia?

"Od nowa" (Fot. HBO)

Sława, rozpoznawalność i pieniądze zwykle idą w parze z pokaźną garderobą. Jednak nie w przypadku Grace Fraser z serialu "Od nowa". Dlaczego bohaterka ciągle nosi ten sam płaszcz?

Wydawałoby się, że postać, która ma miliony na koncie, mieszka w zamożnej dzielnicy Nowego Jorku i jest uznaną terapeutką będzie zmieniać stroje co najmniej kilka razy w ciągu jednego odcinka serialu. W "Od nowa" nie ma na to co liczyć. Główna bohaterka, Grace Fraser, grana przez Nicole Kidman, z uporem maniaka nosi ten sam zielony płaszcz. I to zabieg celowy.

Od nowa: Nicole Kidman o płaszczu Grace Fraser

Aktorka przyznaje w rozmowie z Entertainment Weekly, że sama była zdziwiona, kiedy okazało się, że garderoba jej bohaterki będzie nieco ograniczona.

– W serialu jest taki aspekt trochę w stylu baśniowego koszmaru. Pomyślałam sobie: "Mam mieć jeden płaszcz i cały czas w nim chodzić?" – opowiada Kidman.

Jak przyznaje, z czasem zrozumiała, co za tym stoi i że jest to zabieg celowy.

– Jestem w tym płaszczu, a później płaszcz staje się częścią mnie. To jest właśnie to, co robi filmowiec. Wybiera, jak wizualnie wyrażać rzeczy, a ten płaszcz jest symboliczny. Jest jakby motywem przewodnim całego serialu. Chroni mnie, ale jest także częścią mojej tożsamości. Ma tyle warstw. To moja bariera i tarcza przed światem, ale również mnie otula. To bardzo ciekawe, jak Susanne [Bier, reżyserka] go wykorzystała – mówi aktorka.

Od nowa Nicole Kidman płaszcz

Płaszcz Grace zmusił także do komentarza osoby ze świata mody. Ze strony Vogue'a dowiemy się, że nie tylko widzów zastanawiał fakt, że zamożna terapeutka i córka miliardera, którą stać na całą garderobę luksusowych ubrań, nosi ciągle jeden płaszcz i to na dodatek zielony, z kapturem, w strukturze przypominający karakuły.

Jedni od razu okrzyknęli płaszcz Nicole Kidman ikonicznym, dowodząc, że styl boho – ogólnie charakterystyczny dla jej postaci – ma ją odróżnić od osób z jej sfery, które stawiają na klasyczną elegancję i nie mają problemu z obnoszeniem się ze swoim bogactwem. Krytycy śmieją się, że wygląda to jak rekwizyt z fantastycznego Śródziemia, a nie coś, co nosiłaby nowojorska terapeutka. I biorąc pod uwagę słowa Kidman o baśniowym stylu całej opowieści, być może coś w tym jest.

Nowe odcinki Od nowa w poniedziałki na HBO GO

REKLAMA