Netflix zrobił polski serial w stylu science fiction. O czym będzie "Otwórz oczy"? Kto zagra główne role?

"Otwórz oczy" (Fot. Netflix)

"Otwórz oczy" to nowy polski serial Netfliksa z elementami tajemnicy i science fiction. Platforma ogłosiła obsadę, a także zaprezentowała pierwsze kadry, bo całość już jest nakręcona!

Netflix ogłosił nowy polski serial "Otwórz oczy", tak się składa, że już po jego nakręceniu. Sześcioodcinkowy serial w tym momencie jest na etapie postprodukcji, a premiery możemy spodziewać się w 2021 roku.

Otwórz oczy – o czym będzie polski serial Netfliksa?

"Otwórz oczy" opowie młodzieżową historię z dodatkiem tajemnicy i science fiction. Bohaterką będzie nastoletnia Julka, która po wypadku trafia do ośrodka leczenia amnezji. Dziewczyna zaczyna mieć dziwne sny, które wydają się jej aż nazbyt realne. Wtedy zaczyna kwestionować rzeczywistość i próbuje uciec z ośrodka, jednocześnie dążąc do odkrycia prawdy: ten świat nie jest tym, czym się wydaje.

Julkę zagra debiutująca Maria Wawreniuk. W drugiej z głównych ról zobaczymy Ignacego Lissa ("Erotica 2022") jako tajemniczego Adama, który staje się przewodnikiem dziewczyny po ośrodku.

Otwórz oczy serial netflix

Serial wyreżyserowali Anna Jadowska ("Erotica 2022", "Dzikie róże") i Adrian Panek ("Wilkołak", "Daas"). Autorami scenariusza, który powstał na podstawie powieści Katarzyny Bereniki Miszczuk "Druga szansa", są Kasper Bajon, Igor Brejdygant, Milena Dutkowska i Klara Kochańska.

– "Otwórz oczy" to intrygująca opowieść o wchodzeniu w dorosły świat i poszukiwaniu własnej tożsamości. Dla mnie interesujące w pracy nad tą historią było to, że opisując drogę głównej bohaterki sięgnęliśmy również do jej świata wewnętrznego. A pełna energii i pomysłów obsada, składająca się głównie z młodych aktorów, często pierwszy raz pojawiających się na ekranie, stworzyła atmosferę, która mam nadzieję, będzie odczuwalna w serialu – mówi Anna Jadowska.

Otwórz oczy serial netflix

Z kolei Adrian Panek dodaje, że serial łączy różne gatunki: teenage drama, romans, horror, film gotycki, a także kino mystery, drogi i akcji. Nie zabraknie napięcia, zwrotów akcji i pytań o tożsamość własną i świata, w którym znalazła się Julka.

Premiera Otwórz oczy w 2021 roku na Netfliksie

REKLAMA