Czy "Od nowa" może dostać zamówienie na 2. sezon? Jakie są szanse, że to będą nowe "Wielkie kłamstewka"?

"Od nowa" (Fot. HBO)

HBO, Nicole Kidman i problemy bogatych kobiet – ten schemat się sprawdza, patrząc na oglądalność "Od nowa". Czy to znaczy, że powstanie 2. sezon tak jak w przypadku "Wielkich kłamstewek"?

"Od nowa" to po czterech odcinkach (z sześciu) jeden z najpopularniejszych seriali HBO w tym roku. 4. odcinek miał w USA oglądalność na poziomie 1,9 mln na wszystkich platformach, co oznacza, że serialowi przybyło 14% od zeszłego tygodnia i 38% od premiery. To na tyle dobre wyniki, że nawet jeśli produkcję zamówiono jako limitowaną, pytanie o 2. sezon nie jest nieuzasadnione.

Od nowa – czy serial HBO wróci z 2. sezonem?

Zadaje je Michael Ausiello z TVLine aka najlepiej poinformowany dziennikarz zajmujący się serialami. I odpowiada krótko: nie, tym razem 2. sezonu nie będzie. HBO co prawda odmówiło komentarza w tej sprawie, ale z rozmów Ausiello ze źródłami zbliżonymi do produkcji "Od nowa" wynika, że serial nie pójdzie drogą "Wielkich kłamstewek". Choć teoretycznie wszystko się zgadza: ten sam twórca (David E. Kelley), ta sama aktorka w głównej roli (Nicole Kidman) i popularna książka jako materiał źródłowy ("Nie chciałaś wiedzieć" Jean Hanff Korelitz).

Od nowa sezon 2 czy będzie

Powody są prozaiczne: Nicole Kidman ma przed sobą kilka innych wymagających projektów telewizyjnych. Obecnie aktorka pracuje w Australii na planie 8-odcinkowego serialu Hulu "Nine Perfect Strangers". Następna w kolejce jest produkcja Amazona "Things I Know To Be True", która zaplanowana jest na więcej sezonów. Serial, oparty na australijskiej sztuce Andrew Bovella, która zachwyciła Kidman, ma opowiadać o trwałości małżeństwa i ewolucji rodzinnej miłości.

Nie zapominajmy wreszcie o 3. sezonie "Wielkich kłamstewek", który ma coraz większe szanse stać się faktem.

– Chciałabym, żeby był [3. sezon]. Jest wiele świetnych historii do opowiedzenia i jestem otwarta na wszelkie horyzonty. Myślę, że wymagałoby to od nas wszystkich ogromnego zaangażowania. Wszyscy się kochamy i chcemy pracować razem. Jesteśmy teraz głęboko powiązani. To, że tak bardzo pragniemy po prostu być razem, ma ogromne znaczenie – mówiła Kidman w październiku.

Jak powiedziała wtedy aktorka, Liane Moriarty, autorka książki, na podstawie której powstały "Wielkie kłamstewka", pracuje obecnie nad nową historią z tymi samymi bohaterkami. A to znacząco zwiększa szanse na 3. sezon.

Kolejne odcinki Od nowa w poniedziałki w HBO

REKLAMA