Kto jest mordercą w "Od nowa"? Nicole Kidman komentuje 5. odcinek i zapowiada finał miniserialu HBO

"Od nowa" (Fot. HBO)

Przed nami finał "Od nowa", w którym poznamy "krwawą prawdę" na temat morderstwa Eleny Alvez. Nicole Kidman komentuje końcówkę 5. odcinka, mamy też zwiastun finału. Spoilery!

Wszystkie odcinki "Od nowa" mają mocne końcówki, ale w odcinku przedostatnim miniserial HBO przebił sam siebie (uwaga, za chwilę duże spoilery!). Sprzątając pokój swojego syna Henry'ego (Noah Jupe), Grace (Nicole Kidman) z przerażeniem odkryła narzędzie zbrodni: młotek, przy pomocy którego zabita została Elena Alvez.

Przed finałem Od nowa – kto zabił Elenę Alvez?

Pytanie jednak brzmi, czy powinniśmy podejrzewać dzieciaka o morderstwo. Chwilę przedtem dowiedzieliśmy się – my i Grace – kolejnej mocnej rzeczy na temat Jonathana (Hugh Grant). Otóż kiedy miał 14 lat, jego czteroletnia siostra, której miał pilnować, wpadła pod auto i zginęła. Mąż Grace do tej pory jej wmawiał, że chodziło o psa. A jego matka twierdzi, że jest on socjopatą i w ogóle się sprawą nie przejął.

Ale czy sprawa sprzed lat ma znaczenie w przypadku zagadki śmierci Eleny Alvez? Czy wciąż powinniśmy patrzeć na Jonathana jak na mordercę, którego syn próbował chronić, ukrywając narzędzie zbrodni? Czy może morderstwa dokonał sam Henry, myśląc, że uratuje w ten sposób małżeństwo rodziców? Z kręgu podejrzanych raczej nie powinniśmy też wykluczać Grace. Zwiastun finałowego odcinka, zatytułowanego "The Bloody Truth", sugeruje, że wszystkie te trzy opcje są jeszcze w grze.

Od nowa – Nicole Kidman o twiście z Henrym

A co na to sama Nicole Kidman? W rozmowie z TVLine aktorka mówi, że jej postać będzie wierzyć synowi do samego końca.

– Jako matka zawsze będę mówić: moje dziecko tego nie zrobiło. Miłość matki jest tak głęboka – umrę, zanim uwierzę, że moje dziecko jest tym, kto to zrobił, zanim w ogóle dopuszczę tę myśl do siebie. Jej miłość do niego jest tak głęboka. I to widać. Mają naprawdę silną więź. Ona nigdy go nie okłamuje. Nawet kiedy Grace wraca do domu po nocy spędzonej z Jonathanem, wciąż go nie okłamuje – zwraca uwagę aktorka.

Co to oznacza z punktu widzenia dalszej fabuły "Od nowa"?

– Ona zrobi wszystko, żeby go chronić. Nie ma niczego, czego nie poświęciłaby, aby go chronić, co moim zdaniem jest bardzo mocno zaznaczone w całym serialu. I jestem pewna, że wielu rodziców może się z tym utożsamiać – mówi Kidman.

Kto więc zabił Elenę Alvez? Główna lista podejrzanych wciąż jest krótka i składa się z Jonathana i Grace, do których właśnie dołączył Henry (choć prawdopodobnie po prostu chroni któreś z rodziców). Ale są tacy, którzy wciąż podejrzewają Fernanda Alveza, a nawet... Sylvię Steinetz, prawniczkę graną przez Lily Rabe.

Finał miniserialu Od nowa 30 listopada w HBO

REKLAMA