Kto mógł przejąć magiczną moc Doktora Manhattana? Aktor z "Watchmen" ma swoją teorię na ten temat

"Watchmen" (Fot. HBO)

Czy to Angela Abar przejęła moc Doktora Manhattana? "Watchmen" nie dało jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Teraz Yahya Abdul-Mateen II wywraca te domysły do góry nogami.

Zaskoczeni finałowym twistem z Angelą Abar (Regina King) widzowie "Watchmen" tak naprawdę nigdy nie dostali jednoznacznej odpowiedzi, czy to właśnie jej Doktor Manhattan powierzył swoje moce. Choć pojawiły się pewne tropy na to wskazujące, Yahya Abdul-Mateen II stawia to pod znakiem zapytania.

Watchmen: Kto dostał moce Doktora Manhattana?

Odtwórca roli Cala Abara/Doktora Manhattana, nagrodzony Emmy za swój występ w serialu HBO, podzielił się z internautami swoimi długo skrywanymi przypuszczeniami.

– Dawno temu powiedziałem, że mam teorię na temat "Watchmen", którą nigdy się z nikim nie podzieliłem. Pamiętajcie, to tylko moja teoria, a nie żadne poufne informacje. Łapcie: Doktor Manhattan przekazał swoje moce również staruszkowi Willowi.

Pamiętacie pierwszy albo drugi odcinek, kiedy Will był w piekarni Angeli? Pamiętacie gotujące się jajka? Sięgnął do garnka, wyjął jedno gorące jajko i trzymał je w dłoni, zupełnie się nie wzdrygając. Jeśli dobrze pamiętam, on je też zjadł i to parzące! Jak on to zrobił? – pyta aktor.

I nie trzeba się długo zastanawiać, by dostrzec w tej teorii cień prawdopodobieństwa.

– Miał też z jakieś 105 lat, prawda? Może częścią umowy, którą zawarł z Doktorem Manhattanem w retrospekcji z 8. odcinka, było to, że pożyje wystarczająco długo, żeby się zemścić albo zobaczyć spokojną Angelę? A może Doktor Manhattan zostawił swoje siły w kilku jajkach, które mogły zostać zjedzone z czasem? Ta teoria wymaga jeszcze doprecyzowania. Ale zdecydowanie myślę, że staruszek Will miał moce. Co o tym myślicie? Jestem na tropie czy nie bardzo? – wyjaśnia.

A czy jest szansa na to, że jeszcze kiedyś poznamy odpowiedź na to pytanie? Tego niestety też nie wiadomo, bowiem 2. sezon "Watchmen" to temat równie nieodgadniony, co przekazanie mocy Doktora Manhattana.

Watchmen jest dostępne na HBO GO

REKLAMA