Zendaya zapowiada pierwszy odcinek specjalny "Euforii". Premiera już w grudniu, a co z 2. sezonem serialu?

"Euforia" (Fot. HBO)

Kłopoty nie trwają wiecznie – pod takim hasłem wraca z pierwszym z dwóch odcinków specjalnych "Euforia". Zendaya podzieliła się z fanami plakatem z Rue w roli głównej.

"Euforia" to jeden z tych seriali, których brakuje najbardziej w pandemicznym roku 2020. Ekipa wciąż jeszcze nie weszła na plan 2. sezonu, ale udało się nakręcić dwa kameralne odcinki specjalne, z których pierwszy obejrzymy 7 grudnia.

Euforia – Zendaya zapowiada odcinek specjalny

W odcinku zatytułowanym "Trouble Don't Last Always" zobaczymy, jak Rue (Zendaya) celebruje święta Bożego Narodzenia po tym, co wydarzyło się w finale 1. sezonu. Przypomnijmy, Jules (Hunter Schafer) zostawiła swoją przyjaciółkę na dworcu, a ta znów sięgnęła po narkotyki. Czy w świątecznym odcinku uda jej się znaleźć trochę spokoju?

Autorem scenariusza i reżyserem "Trouble Don't Last Always" jest twórca "Euforii" Sam Levinson, a w obsadzie powróci także Colman Domingo jako Ali. Ten odcinek i drugi, który na razie nie ma daty premiery (a który prawdopodobnie skupi się na Jules), nie są częścią 2. serii "Euforii". Zendaya określiła je jako odcinki pomostowe.

Zdjęcia do 2. sezonu "Euforii" nie zdążyły się jeszcze rozpocząć, kiedy wybuchła pandemia. Ekipa była na etapie wspólnego czytania scenariusza i przymiarek kostiumów, kiedy zaczęto wprowadzać lockdown. Od rozpoczęcia pracy na planie dzieliło ich "dosłownie dwa dni", jak mówiła Zendaya.

Wciąż nie wiadomo, kiedy aktorzy z "Euforii" będą mogli wrócić do pracy. W przeciwieństwie do Netfliksa i amerykańskich stacji ogólnodostępnych HBO czeka z rozpoczynaniem zdjęć do swoich seriali na lepsze czasy.

Odcinek specjalny Euforii 7 grudnia w HBO Polska

REKLAMA