Gillian Anderson pokazała niezbyt królewskie kulisy szkockiego odcinka "The Crown". Zobaczcie nowe zdjęcia

"The Crown" (Fot. Netflix)

Jeśli zazdrościcie ekipie "The Crown" tego, że pracują w pałacach ubrani w przepiękne kostiumy, to za chwilę zmienicie zdanie. Zobaczcie, w jakich warunkach powstawał "The Balmoral Test".

Na ekranie błysk, przepych i królewska elegancja, a za kulisami... No cóż, powiedzmy, że ekipa "The Crown" nie boi się wyzwań na czele z koszmarną pogodą.

Gillian Anderson pokazuje kulisy The Crown

Gillian Anderson, która pojawiła się w 4. sezonie produkcji Netfliksa w roli Margaret Thatcher, pokazała, jak wyglądało kręcenie odcinka "The Balmoral Test", czyli tego, kiedy jej bohaterka odwiedza Elżbietę II i jej rodzinę w szkockim zamku i zostaje poddana specyficznemu testowi. Te zdjęcia jeszcze bardziej niż sam odcinek uświadomią wam, czemu strój, jaki wybrała wtedy pani premier, był niepraktyczny.

Oprócz Anderson na zdjęciach pojawiają się m.in. Helena Bonham Carter, Olivia Colman i Emma Corrin, wszystkie poubierane w grube kurtki, z włosami zawiniętymi w folię, ogromnymi parasolami itd. Jest też jazda wózkiem golfowym po błotnistej drodze z królową Elżbietą za kółkiem i premier Thatcher w roli dokumentalistki. "To może być ostatni film, jaki zrobisz" – komentuje ze śmiechem Colman, a Anderson odpowiada, że wie i właśnie dlatego go robi.

Gillian Anderson jest mistrzynią, jeśli chodzi o fajne zdjęcia z planów seriali. Wcześniej pokazała na Instagramie kulisy przymierzania peruk Margaret Thatcher. Jak zdradziła w jednym z wywiadów, peruki były dwie i prawidłowe ułożenie włosów – "żeby ten czepiec był taki, jak trzeba" – zajęło naprawdę dużo czasu.

The Crown jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA