Lily Rabe komentuje szalone teorie o Sylvii z "Od nowa". Czy jej postać mogła mieć romans z Jonathanem?

"Od nowa" (Fot. HBO)

Pierwotny scenariusz "Od nowa" nie oszczędzał postaci Jonathana. Doktor Fraser mógł wypaść jeszcze gorzej, gdyby nie pewne poprawki. Uwaga, spoilery z finału.

Choć nie ulega wątpliwości, że po finale "Od nowa" Jonathan nie został z pokaźnym gronem fanów, o ile w ogóle można o takich mówić, to gdyby nie pewne wycięte sceny, cieszyłby się jeszcze mniejszą sympatią widzów.

Od nowa – czy Jonathan mógł romansować z Sylvią?

Hugh Grant, który zagrał rolę męża Grace (Nicole Kidman), zdradza, że odbiór jego postaci mógł być jeszcze gorszy, gdyby korzystano z pierwotnej wersji scenariusza. Pamiętacie rozmowę między nim a Sylvią (Lily Rabe), w której Jonathan zapewniał ją o "tylko" dwóch zdradach w swojej małżeńskiej karierze?

– Rozmowa, którą wtedy odbyliśmy, to kłamstwo z jego strony. Było wiele innych kobiet. Myślę, że on przez całe życie był kobieciarzem. Jeśli chodzi o Sylvię, była taka wersja scenariusza, w której ona mówi Grace, że reprezentowała Jonathana w sprawie o zwolnienie ze szpitala i że on się do niej przystawiał. Nie zakończyło się to sukcesem, ale próbował się do niej zbliżyć – mówi Hugh Grant.

od nowa jonathan wycięta scena

Od nowa – Lily Rabe o szalonych teoriach o Sylvii

Na temat Sylvii powstało już wiele teorii, jak choćby te o udziale w morderstwie, jej romansie z Jonathanem czy zażyłości z Franklinem. Ba, jest nawet taka mówiąca, że jest ona uznaną za zmarłą siostrą doktora Frasera, która naprawdę zdziwiła aktorkę.

– A to jest dla mnie nowe. Wiedziałam o romansie z Jonathanem. Wiedziałam też o istnieniu teorii, że Franklin i ja byliśmy w zmowie, co bardzo mi się podobało. Sylvia zna Franklina od urodzenia, ich rodziny spędzały razem lato. Myślę, że łączyła ich więź i pokrewieństwo duszy. Wyobrażaliśmy sobie, że w te lata wszyscy kładli się spać, a oni prawdopodobnie byli tą dwójką, która zostawała do późna, kończąc drugą butelkę wina. Kocham wszystkie te teorie. Kocham to, w jaki sposób ludzie oglądają ten serial. Ale czekajcie... że ja jestem siostrą Jonathana!? – komentuje Lily Rabe.

od nowa jonathan wycięta scena

Twórca produkcji, David E. Kelly, mówi, że nigdy nie chciał włączyć Sylvii w sprawę zabójstwa, choć nie ukrywa, że widzowie mieli myśleć, iż coś jest na rzeczy.

– Tworząc odcinki, zachęcaliśmy ludzi do bawienia się swoimi uprzedzeniami, ciekawością i swoją wersją prawdy. Były sceny z Sylvią, które celowo były tajemnicze, ale nigdy nie było planu, żeby ona była częścią zbrodni. Nie ma mnie w mediach społecznościowych, ale słyszałem, że ludzie spekulowali, że Franklin był z nią w związku albo że Jonathan był z nią w związku. Kiedy wracam do tego i patrzę na te odcinki, rozumiem, że ludzie mogą wypełniać luki i dochodzić do takich wniosków. Ale to nigdy nie było częścią fabuły – zapewnia scenarzysta.

Dla wszystkich spragnionych 2. sezonu "Od nowa", nie mamy dobrych wieści, bo David E. Kelly już zaznaczył, że nie ma takich planów.

Od nowa dostępne jest na HBO GO

REKLAMA