Sabrina Spellman szykuje się do finałowego starcia w zwiastunie 4. sezonu "Chilling Adventures of Sabrina"

"Chilling Adventures of Sabrina" (Fot. Netflix)

To już prawie koniec przygód nastoletniej wiedźmy. Co nas czeka w 4. sezonie "Chilling Adventures of Sabrina"? Z kim będzie walczyć Sabrina Spellman? I z kim będzie romansować?

W sylwestra pożegnamy "Chilling Adventures of Sabrina", które zakończy się po czterech krótkich sezonach. Netflix wypuścił pełny zwiastun składającej się z ośmiu odcinków finałowej serii, rzucający światło na to, co czeka nastoletnią czarownicę.

Chilling Adventures of Sabrina – zwiastun 4. sezonu

Sabrina Spellman (Kiernan Shipka) obchodzi kolejne urodziny, ale impreza zostaje przerwana, kiedy w Greendale pojawiają się "pradawne koszmary". Jak objaśnia Ambrose, świat jeszcze nigdy nie był w takim niebezpieczeństwie, bo nowe zagrożenie, wywodzące się z czasów starożytnych, oznacza nadejście otchłani i koniec wszystkiego. Sabrina oczywiście zbiera ekipę i rusza do walki, wcześniej konsultując strategię ze swoją złą wersją, która rządzi piekłem. I znajdując przy tym czas na romansowanie (czy Nick to jej "ostateczny" chłopak? On sam mówi, że tak).

Twórca serialu Roberto Aguirre-Sacasa zapowiada, że każdy odcinek 4. sezonu będzie jak "mały filmowy horror". Będziemy oglądać przygody dwóch Sabrin jednocześnie, ponieważ główna bohaterka postanowiła rządzić piekłem, nie rezygnując przy tym z chodzenia do szkoły. Nie zabraknie pałacowych intryg w stylu "demonicznego The Crown", ale także potworów rodem z książek H.P. Lovecrafta.

"Bierzemy bardzo, bardzo stare, pierwotne idee związane z horrorem i strachem i napuszczamy je na Sabrinę, Spellmanów i Greendale. I Greendale staje się miejscem pełnych rozmachu bitew pomiędzy dobrem i złem, horrorem i rozsądkiem" – powiedział showrunner "Chilling Adventures of Sabrina". W planach był jeszcze 5. sezon, z wojną czarownic w roli głównej, ale serial został skasowany.

Premiera 4. sezonu Chilling Adventures of Sabrina 31 grudnia na Netfliksie

REKLAMA