HBO prezentuje gwiazdy "House of the Dragon", prequela "Gry o tron". Kiedy startują zdjęcia do serialu?

"House of the Dragon" (Fot. HBO)

0

Nadchodzą smoki – ogłosiło HBO, prezentując grafiki z bohaterami spin-offu "Gry o tron". Kiedy rusza produkcja "House of the Dragon"? Na kiedy planowana jest premiera?

Prace nad "House of the Dragon", spin-offem "Gry o tron", już się rozpoczęły. Na razie trwają castingi i wszelkiego rodzaju zakulisowe przygotowania.

House of the Dragon – pierwsze grafiki koncepcyjne

HBO podzieliło się w mediach społecznościowych dwiema grafikami koncepcyjnymi, przedstawiającymi gwiazdy serialu – na razie jeszcze nie ludzkie, tylko smocze. Szef WarnerMedia Jason Kilar powiedział, że zdjęcia do "House of the Dragon" mają wystartować "za kilka miesięcy", w 2021 roku.

W serialu HBO opartym na książce "Ogień i krew" George'a R.R. Martina zobaczymy wydarzenia dziejące się ok. 300 lat przed tymi z "Gry o tron" i skupiające się wokół rodu Targaryenów, przodków Daenerys.

Na razie potwierdzona jest jedna osoba z obsady: Paddy Considine ("Outsider", "Dzień trzeci") zagra króla Viserysa Targaryena, który jest "ciepłym, miłym i przyzwoitym człowiekiem" wybranym do rządzenia Westeros. Nieoficjalnie wiadomo, że Matt Smith ("Doktor Who") ma wcielić się w księcia Daemona Targaryena, młodszego brata Viserysa. Wciąż trwają poszukiwania odtwórczyń głównych ról kobiecych, Rhaenyry i Visenyi, a także ich brata Aegona.

Twórcami "House of the Dragon" są George R.R. Martin, Ryan J. Condal ("Colony") i reżyser Miguel Sapochnik ("Gra o tron"). Premiera planowana jest na 2022 rok.