Netflix zapowiada nowy polski serial "Kajko i Kokosz" – animację na podstawie kultowego komiksu

"Kajko i Kokosz" (Fot. Netflix)

Na Netfliksie w przyszłym roku pojawi się pierwszy polski serial animowany. I to nie byle jaki, bo mowa o adaptacji komiksu "Kajko i Kokosz" Janusza Christy.

Netflix rozpędza się, jeśli chodzi o polskie produkcje. Niecały miesiąc temu zapowiedziany został młodzieżowy serial "Otwórz oczy" z dodatkiem elementów science fiction, a dziś zapowiedziana została pierwsza polska produkcja animowana platformy. To "Kajko i Kokosz" oparte na kultowym komiksie Janusza Christy.

Kajko i Kokosz – Netflix zapowiada polski serial

Serial opowie o perypetiach dwóch słowiańskich wojów, Kajka i Kokosza, oraz ich wiernego kompana smoka Milusia, którzy wspólnie doświadczają wzlotów i upadków w walce z armią Zbójcerzy. Oto oficjalny opis produkcji Netfliksa:

Głównymi bohaterami serii są słowiańscy wojowie – Kajko i Kokosz. Przyjaciele na co dzień służą kasztelanowi Mirmiłowi, broniąc zamieszkałej przez nich osady przed wszelkimi niebezpieczeństwami. A tych nie brakuje. Największym zagrożeniem jest oddział rycerzy rozbójników – Zbójcerzy.

Herszt Zbójcerzy, Krwawy Hegemon, marzy o zdobyciu Mirmiłowa, a odkąd Kajko i Kokosz przejęli jego jajo, z którego wykluł się smok Miluś, pragnie też osobistej zemsty na parze przyjaciół. Otwarte ataki, podstępy i fortele Hegemona – z tym mierzyć się będą Kajko i Kokosz. Każdy z odcinków serii będzie stanowił odrębną historię, a wszystkie będzie łączyć przyjaźń jako wartość nadrzędna serialu.

Jak informuje Netflix, w prace nad serialem zaangażowana jest następująca ekipa reżyserów: Michał 'Śledziu' Śledziński, Tomasz Leśniak, Marcin Wasilewski (GS Animation), Łukasz Kacprowicz (GS Animation), Robert Jaszczurowski (GS Animation), Marta Stróżycka i Aliaksandr Sasha Kanavalau. Scenarzystami są Maciej Kur i Rafał Skarżycki, zaś autorem projektów postaci – Sławomir Kiełbus.

Konsultantami scenariuszowymi są Mike de Seve oraz nowojorskie studio Baboon Animation. Za produkcję odpowiada studio animacji EGoFILM, a nadzorować ją będzie showrunnerka serialu Ewelina Gordziejuk.

Premiera serialu Kajko i Kokosz w 2021 na Netfliksie

REKLAMA