"Giń, 2020!" – mówią twórcy "Black Mirror". Zobaczcie zwiastun mockumentu od niezawodnych Brytyjczyków

"Black Mirror" (Fot. Netflix)

Netflix oficjalnie zapowiedział "Death to 2020", mockument ekipy "Black Mirror" o roku, który chcielibyśmy już wyrzucić z pamięci. W obsadzie mnóstwo gwiazd z Hugh Granem i Lisą Kudrow na czele.

Hugh Grant zdradził, że coś takiego powstaje, przy okazji wywiadów po finale "Od nowa", a teraz potwierdza to oficjalnie Netflix. Charlie Brooker i Annabel Jones, czyli duet stojący za "Black Mirror", stworzyli mockument o roku 2020 o jakże adekwatnym tytule "Death to 2020".

Death to 2020 – mockument twórców Black Mirror

Jak czytamy w opisie, będzie to komedia o roku tak [tu wstawcie taki przymiotnik, jaki uważacie za słuszne], że nawet twórcy "Black Mirror" nie potrafiliby tego wymyślić – co nie znaczy, że nie maja czegoś do dodania od siebie. "Death to 2020" ma być "katartycznym wydarzeniem komediowym, którego nigdy nie zapomnicie o roku, którego naprawdę nie chcecie pamiętać".

Brooker i Jones w stylu prześmiewczego dokumentu opowiedzą o tym, jaki to koszmarny rok, korzystając z najbardziej renomowanych (fikcyjnych) głosów na świecie i dodając fragmenty medialnych relacji z prawdziwych wydarzeń, jakie miały miejsce na przestrzeni tych 12 miesięcy. Innymi słowy, będzie to netfliksowa wersja programu Charliego Brookera "Wipe", który Brytyjczycy dobrze znają z BBC.

W rewelacyjnej obsadzie "Death to 2020" znajdują się Hugh Grant, Samuel L. Jackson, Lisa Kudrow, Kumail Nanjiani, Tracey Ullman, Samson Kayo, Leslie Jones, Diane Morgan, Cristin Milioti i Joe Keery.

Premiera Death to 2020 na Netfliksie 27 grudnia

REKLAMA