"Bridgertonowie" jak "Plotkara" w kostiumowej oprawie – zobaczcie pełny zwiastun serialu Shondalandu

"Bridgertonowie" (Fot. Netflix)

W tym roku Netfliksa opanował Ryan Murphy, a wkrótce dołączy do niego Shonda Rhimes. "Bridgertonowie", czyli romans w kostiumowej oprawie, to pierwsze netfliksowe dzieło Shondalandu.

W te święta na Netfliksie zadebiutuje pierwsza produkcja studia Shondaland, należącego do twórczyni "Chirurgów", "Skandalu" i "How to Get Away with Murder". "Bridgertonowie" to adaptacja serii romansów Julii Quinn, która połączy uroki produkcji kostiumowej ze współczesnym podejściem.

Bridgertonowie – pełny zwiastun serialu Netfliksa

W serialu będziemy śledzić losy Daphne (Phoebe Dynevor, "Younger"), najstarszej córki familii Bridgertonów, która wkracza na pełną konkurentek scenę małżeńską Londynu w epoce regencji. Sprawy komplikują się, kiedy jej starszy brat odrzuca kolejnych kandydatów do jej ręki, a w plotkarskiej gazecie Lady Whistledown (Julie Andrews) pojawiają się oszczerstwa pod adresem Bridgertonówny.

Do akcji wkracza wtedy rozchwytywany i zbuntowany książę Hastings (Regé-Jean Page, "For the People"), zdeklarowany kawaler, którego matki debiutantek uważają za najlepszą możliwą partię. Choć Daphne i książę uparcie twierdzą, że nie są zainteresowani związkiem, łączącej ich więzi trudno nie zauważyć – podobnie jak emocji, które aż w nich kipią podczas podchodów i utarczek toczonych na tle wyrażanych przez towarzystwo oczekiwań wobec ich przyszłości.

W obsadzie tej osadzonej w XIX-wiecznej Anglii opowieści znajdują się również m.in. Golda Rosheuvel jako królowa Charlotte, Luke Newton ("The Lodge") jako Colin Bridgerton, Jonathan Bailey ("Broadchurch") jako Anthony Bridgerton i Ruby Barker ("Wolfblood") jako Marina Thompson. Twórcą i showrunnerem "Bridgertonów" jest Chris Van Dusen ("Skandal").

Bridgertonowie – premiera 25 grudnia na Netfliksie

REKLAMA