Co byłoby dalej w "One Day at a Time"? Twórczyni serialu zdradziła opisy kolejnych odcinków 4. sezonu

"One Day at a Time" (Fot. Pop TV)

"One Day at a Time" zostało skasowane już po raz drugi, mimo że był dokładny plan na kolejne odcinki. Showrunnerka serialu zdradziła, co działoby się dalej.

"One Day at a Time" to jeden z najbardziej pechowych seriali ostatnich lat. Ostatnio skasowano go już po raz drugi, po tym jak pandemia przerwała zdjęcia do 4. sezonu, a stacja Pop TV, która przygarnęła porzuconą przez Netfliksa produkcję, zrezygnowała całkiem z seriali fabularnych. Kolejnej stacji nie udało się znaleźć, a tymczasem mający liczyć 13 odcinków 4. sezon był już zaplanowany do końca.

Twórcom nie pozostało więc nic innego, jak podzielić się z fanami opisami odcinków, których nigdy nie zobaczymy (czyli 8-13). Showrunnerka serialu Gloria Calderón Kellett zrobiła to na Twitterze, zamieszczając po prostu opisy wszystkich odcinków po kolei. Miał w nich zostać przedstawiony młody ksiądz (Wilson Cruz, "My So-Called Life"), w związku Eleny i Syd pojawiłaby się potencjalna przeszkoda (w postaci Bex Taylor-Klaus z "Arrow"), a Avery urodziłaby dziecko Schneidera.

One Day at a Time – tych odcinków nie zobaczymy

Odcinek 8 – "Church & Statement": Kościół Lydii zatrudnia młodego, postępowego księdza (Cruz), więc babcia przekonuje Elenę, żeby znów zaczęła chodzić regularnie do kościoła. Elena cieszy się przez kilka tygodni pozytywnym przesłaniem, do czasu aż orientuje się, że kościół nigdy w pełni jej nie zaakceptuje z powodu orientacji seksualnej. Sprawę próbuje więc naprawić Lydia. Tymczasem Alex pomaga Schneiderowi zbudować kołyskę i zabezpieczyć mieszkanie przed przyjściem dziecka na świat.

Odcinek 9 – "Steppin' Out": Penelope, po tym jak podniosła swoje kwalifikacje, postanawia sprawdzić, czy może dostać inną pracę. Efekty są zaskakujące. Elenie i Syd zaczyna podobać się barmanka Tanya (Taylor-Klaus), ale Elena posuwa się odrobinę za daleko. Obie, Penelope i Elena, idą po radę do Lydii, co też nie kończy się najlepiej.

Odcinek 10 – "One Year at a Time": Jest sylwester. Lydia chce go spędzić tradycyjnie, po kubańsku, ale rodzina jest tym zmęczona i chce wyjść. Opracowują więc taki plan, żeby każdy dostał to, czego chce. Przestawiają zegar do tyłu i o godz. 21:00 urządzają fałszywego sylwestra dla Lydii, a potem wychodzą z domu. Ich plany szybko się sypią, a na dodatek okazuje się, że Lydia wszystko rozgryzła. Mają kilka godzin na naprawienie wszystkiego, bo jeśli się nie uda, to – zgodnie z kubańskim przesądem – cały nadchodzący rok będą mogli spisać na straty.

Odcinek 11 – "Road Trip": Alvarezowie jadą na wycieczkę do Wielkiego Kanionu i lądują aż w New Haven, kiedy Elena słyszy plotkę, że zwiedzanie kampusu Yale zwiększy jej szanse na przyjęcie. Schneider pożycza im swój kamper, który okazuje się być repliką domu Alvarezów. Podczas gdy Schneider zastanawia się, czy będzie kiedyś tak dobrym rodzicem jak Penelope, Alex i Lydia nadrabiają telenowelę, aż ujawniona zostaje zdrada, którą Alex trzymał w tajemnicy. Nagle ich życie zamienia się w telenowelę – w kamperze.

Odcinek 12 – "Cancelled": Lydia odwołuje przyjęcie urodzinowe, które zaplanowała dla niej Penelope, mówiąc, że nie jest w nastroju do świętowania. Elena i Alex odkrywają, że jest zdenerwowana, ponieważ zniszczeniu uległy pamiątki z Kuby. Kiedy znajdują taśmę, na której młoda Lydia śpiewa, ich babcia dostaje nieoczekiwany prezent urodzinowy. Tymczasem Schneider irytuje się, kiedy Penelope wyśmiewa plan Avery, żeby rodzić w domu. W końcu przypadek sprawia, że dziecko Schneidera faktycznie rodzi się w domu – u Alvarezów.

Odcinek 13 – "Dreams": Kiedy Penelope przypadkiem czyta maila na telefonie Eleny i odkrywa, że Elena nie dostała się na Yale, Alvarezowie przygotowują ją na ogromne rozczarowanie. Tymczasem Avery i Schneider szukają pomocy u doktora Berkowitza w związku z bezsennością młodego rodzica Schneidera. Odcinek zawiera twist: Elena jednak dostaje się na Yale, ale chce zostać w Los Angeles.

REKLAMA