Jenna Coleman, seryjny morderca i szalone lata 70. Zobaczcie zwiastun "The Serpent" – nowego serialu BBC

"The Serpent" (Fot. BBC)

Brytyjska telewizja wkrótce pokaże kolejną produkcję o seryjnym mordercy. Głównym bohaterem "The Serpent" jest Charles Sobhraj, a jego dziewczynę i wspólniczkę zagra Jenna Coleman.

Jeśli w tym roku zachwycił was "Des", szykujcie się na kolejny serial w podobnym stylu. BBC zaprezentowało zwiastun "The Serpent", serialu opartego na prawdziwej historii Charlesa Sobhraja, który w latach 70. zabijał zachodnich turystów w Azji. Jego ofiarą padło co najmniej 12 osób. W 1976 roku Sobhraj wylądował w indyjskim więzieniu, gdzie przebywał do 1997 roku.

The Serpent – serial BBC o seryjnym mordercy

Tytułową rolę zagra francuski aktor Tahar Rahim, a Jenna Coleman ("Wiktoria") wcieli się w jego dziewczynę i wspólniczkę Marie-Andrée Leclerc. Para podróżowała razem przez Indie, Tajlandię i Nepal w latach 1975-1976, mordując ludzi na swoim "hipisowskim szlaku", aż na ich trop wpadł Herman Knippenberg (Billy Howle, "The Witness for the Prosecution"), młody holenderski dyplomata z Bangkoku.

W obsadzie składającego się z ośmiu odcinków "The Serpent" są także Ellie Bamber, Amesh Edireweera, Mathilde Warnier, Grégoire Isvarine i Tim McInnerny. Twórcami są Tom Shankland i Richard Warlow (obaj z ekipy "Ripper Street").

The Serpent – kiedy premiera serialu BBC?

Brytyjska premiera "The Serpent" planowana jest na 1 stycznia 2021 roku na BBC. Poza Wielką Brytanią serial ma pojawić się na Netfliksie, ale na razie nie znamy daty premiery.

REKLAMA