"Stewardesa" wróci z 2. sezonem. Jaka nowa przygoda czeka Cassie? Kogo z obsady więcej już nie zobaczymy?

"Stewardesa" (Fot. HBO Max)

"Stewardesa" dostała zamówienie na 2. sezon zaraz po zakończeniu "jedynki". Co się będzie dalej działo z Cassie? Kto z obsady nie wróci? Uwaga, dalej będą duże spoilery z finału.

"Stewardesa" okazała się jednym z najlepszych serialowych zaskoczeń tej jesieni, zarówno dla widzów, jak i dla HBO Max, które początkowo miało w planach serial limitowany. Zamówienie dla 2. sezonu ogłoszono dzień po finale 1. serii, w którym nie tylko zmieniono osobę zabójcy w porównaniu z książką Chrisa Bohjaliana, ale też zasugerowano, co dalej może robić Cassie Bowden (Kaley Cuoco).

Jej przyszłe przygody będą wiązać się z tym, że jej kolega z pracy, Shane (Griffin Matthews), okazał się agentem CIA, a jego szefowie są zainteresowani także współpracą z Cassie. Niekoniecznie od razu jako agentką – w serialu użyto określenia "zasoby ludzkie". Co to dokładnie oznacza, dowiemy się w 2. sezonie.

Stewardesa – co się wydarzy w 2. sezonie serialu?

O planach na 2. sezon "Stewardesy", które w tym momencie jeszcze nie są sprecyzowane, opowiada w amerykańskich mediach twórca serialu Steve Yockey. Jak mówi, serial jest trochę inspirowany filmami Alfreda Hitchcocka, tyle że główne role przypadły kobietom, które zostały wrzucone w "męską" przygodę.

Stewardesa sezon 2

– Wątek Cassie i Shane'a ma wiele potencjału, żeby się nim pobawić, ale dopiero rozpoczynamy dyskusje o tym co dalej. Wszyscy jesteśmy pod wrażeniem tego, jak dobrze serial został przyjęty, ale też zrobiliśmy serial, który ma początek, środek i koniec. Dlatego myślę, że druga przygoda wyglądałaby tak, jakby to była zupełnie nowa książka, kolejna przygoda Cassie Bowden: stewardesy. W jakie kłopoty ona może wpaść, niczym męski bohater u Hitchcocka? Jak może dać się wciągnąć w coś większego niż ona sama? – zastanawia się Yockey w rozmowie z TVLine.

Jedno wiemy na pewno: Cassie nie zmieni się, nawet jeśli wytrzeźwieje. To wciąż będzie dziewczyna, która dokonuje nie najlepszych wyborów w życiu.

– Cóż, znakiem rozpoznawczym naszego serialu, po zaledwie ośmiu odcinkach, już jest: "Cassie dokonuje złych wyborów". Tak więc myślę, że nawet jeśli ona próbuje być trzeźwa i naprawdę stara się zmienić swoje życie, to nadal będzie zabawne, oglądać tę osobę dokonujących wyborów, których sam byś nie dokonał – zapewnia Yockey.

Stewardesa sezon 2

Stewardesa – czy Miranda i Alex wrócą w 2. sezonie?

Producent ma nadzieję, że w 2. sezonie "Stewardesy" powróci fantastyczna Michelle Gomez jako Miranda. W końcu nie bez powodu serial pozwolił tej postaci przeżyć wszystkie dotychczasowe przygody. Co innego z Aleksem Sokolovem (Michiel Huisman), którego wątek spełnił swoją rolę i się zakończył.

– Wydaje mi się, że podróż, jaką [Cassie] odbywa w ciągu tych ośmiu odcinków polega na tym, że ona zaczyna rozumieć, że dowiedziała się, kim był Alex, ale osobą, w której zaczęła się zakochiwać, nie był Alex. To była ona sama. Tak więc kiedy ona przechodzi przez apartament hotelowy w finałowych momentach serialu i tak jakby wszystko zamyka i wszystko za nią znika, kiedy przechodzi przez kolejne pokoje, myślę, że zamyka rozdział swojego życia z Aleksem Sokolovem – mówi Steve Yockey w wywiadzie dla Deadline.

Na razie nie wiadomo, kiedy możemy spodziewać się premiery 2. sezonu "Stewardesy", ale raczej nie wcześniej niż jesienią 2021 roku.

Stewardesa jest dostępna w serwisie HBO GO

REKLAMA