HBO podaje polską datę premiery 2. sezonu "Księgi czarownic". Tym razem nie będziemy czekać na odcinki

"Księga czarownic" (Fot. Sky)

0

"Księga czarownic" wraca z 2. sezonem, a my będziemy go oglądać równo z Brytyjczykami. Co więcej, w dniu premiery w HBO GO zostanie udostępniony od razu cały sezon.

"Księga czarownic" już wkrótce wróci na ekrany i zabierze nas w klimatyczną podróż do Anglii z czasów elżbietańskich. W 2. sezonie zobaczymy jak Matthew (Matthew Goode) i Diana (Teresa Palmer) przeżywają nowe przygody w XVI-wiecznym Londynie, gdzie starają się odnaleźć potężną nauczycielkę czarownic, która może nauczyć Dianę kontrolować posiadaną przez nią moc i pomóc im znaleźć tajemniczą Księgę życia. Jednocześnie nasza para ukrywa się przed członkami Kongregacji.

Księga czarownic sezon 2 – polski zwiastun serialu

We współczesnych czasach Sarah i Em, ukochane ciotki Diany, szukają schronienia u niegdyś tropiącej czarownice Ysabeau De Clermont. Kobiety ukrywają się w jej rodowej siedzibie Sept-Tours. Tymczasem w Oksfordzie Marcus oraz Miriam, w zastępstwie Matthew, chronią demony Nathaniela i Sophie, która jest w coraz bardziej zaawansowanej ciąży. Gerbert, Knox, Satu i Domenico są zdeterminowani, by odnaleźć jakąkolwiek wskazówkę dotyczącą zniknięcia Diany i Matthew, a także poznać tajemnice, jakie skrywają przed nimi ich sojusznicy.

Steven Cree ("Outlander") pojawi się w roli Gallowglassa De Clermonta, wampira i płatnego najemnika, który ma słabość do swojego wuja, Matthew. James Purefoy ("The Following", "Rzym") zagra Philippe'a De Clermonta, założyciela Kongregacji, przełożonego zakonu Rycerzy Łazarza, przyjaciela Ysabeau i ojczyma Matthew. Paula Rhysa ("Vincent i Theo") zobaczymy w roli Andrew Hubbarda, wampira, który jest władcą wszystkich stworzeń zamieszkujących Londyn w 1590 roku. Z kolei Sheila Hancock ("Doktor Who") wcieli się w postać starszej czarownicy, Goody Alsop.

Księga czarownic sezon 2 – kiedy premiera w HBO GO?

2. sezon "Księgi czarownic" opierać się będzie na książce "Cień nocy", czyli drugim tomie cyklu autorstwa Deborah Harkness. Premiera planowana jest na 8 stycznia w HBO GO. Cały 10-odcinkowy sezon będzie dostępny od razu w dniu premiery.