"Przyjaciele" znikną z polskiego Netfliksa w 2021 roku. Gdzie potem będzie można oglądać serial?

"Przyjaciele" (Fot. NBC)

Z końcem 2020 roku z polskiego Netfliksa znikną seriale Warner Bros., jak "Plotkara" czy "Bajer z Bel-Air". Dotyczy to także "Przyjaciół", których 1 stycznia 2021 już w serwisie nie znajdziecie.

Netflix pustoszeje, w miarę jak kolejne studia odzyskują licencje na seriale i przekazują je "swoim" serwisom streamingowym. Tak właśnie jest z produkcjami Warner Bros. Television, które już w 2020 roku znikły z Netfliksa w USA, by odnaleźć się na platformie HBO Max. I w Polsce będzie dokładnie tak samo.

Przyjaciele zostaną usunięci z Netfliksa w 2021 roku

Wraz z końcem roku polski Netflix straci "Teorię wielkiego podrywu" (która cały czas jest dostępna w HBO GO), a także "Plotkarę" i "Bajer z Bel-Air" (których na razie w HBO GO nie będzie). Spider's Web uzyskał potwierdzenie w biurze prasowym Netfliksa, że od 1 stycznia 2021 roku nie będą też już dostępni "Przyjaciele".

To oznacza, że Netflix straci jeden z najpopularniejszych seriali, a HBO Max, które wejdzie do Polski w drugiej połowie 2021 roku, zyska bardzo mocny tytuł na start. Jest też możliwe, że kultowy sitcom zostanie udostępniony wcześniej w HBO GO.

HBO Max ma wielkie plany wobec "Przyjaciół", do których zalicza się także zapowiadany program specjalny z udziałem obsady. Zgodnie z najnowszymi informacjami ma on zostać nakręcony w marcu 2021 roku. Nie ma stuprocentowej pewności, czy terminu uda się dotrzymać – nagranie przesuwane już kilkakrotnie – ale jest duża szansa, że program będzie gotowy na europejski start HBO Max.

Na pewno "Przyjaciół" znajdziecie na Netfliksie do sylwestra. Potem może zdarzyć się kilka miesięcy przerwy w dostępności serialu na VoD w Polsce. Wciąż jednak będzie można oglądać serial na kanale Comedy Central, które ma licencję na sitcom niezależną od jego dostępności w streamingu.

REKLAMA