Na jakim etapie są prace nad 6. sezonem "Better Call Saul"? Kiedy ekipa wejdzie na plan zdjęciowy?

"Better Call Saul" (Fot. AMC)

Pandemia opóźniła zdjęcia do finałowego sezonu "Better Call Saul". Twórca serialu mówi, na jakim etapie są obecnie prace i kiedy ekipa może wejść na plan.

Jeśli liczyliście, że w pierwszej połowie 2021 roku będziemy już oglądać finałowy sezon "Better Call Saul", to niestety tak nie będzie. To jeden z tych seriali, które mają opóźnienie z powodu pandemii. Na razie w wirtualnym pokoju scenarzystów powstają scenariusze.

Better Call Saul sezon 6 – kiedy początek zdjęć?

Showrunner serialu Peter Gould zdradza w rozmowie z Deadline, że obecnie są już pisane "dość późne" odcinki 6. sezonu, ale daty wejścia na plan wciąż nie ma. Giancarlo Esposito sugerował wcześniej, że może to być marzec 2021 roku, a oto, co mówi na ten temat Peter Gould:

– Naszym żarliwym pragnieniem jest kręcenie na początku przyszłego roku, a co do tego, kiedy zobaczycie serial, to zależy już od losu oraz AMC i Sony. Jesteśmy codziennie na Zoomie. Na początku sezonu spotykaliśmy się przez dwa tygodnie, a od tego czasu jesteśmy na Zoomie. To jak próba tańca w ruchomych piaskach. Praca zdalna jest dla mnie trudna, ale uwielbiam rzeczy, które wymyślamy, tylko zajmuje to trochę więcej czasu.

better call saul sezon 6

Tak jak w przypadku 4. sezonu "Stranger Things", dla ekipy "Better Call Saul" to pierwsza taka sytuacja, że prace nad scenariuszami zakończą się (lub prawie się zakończą) przed rozpoczęciem zdjęć. Aktorzy wciąż nie wiedzą, jak skończą ich postacie.

– To trochę nowa sytuacja, bo zwykle wciąż tworzymy odcinki, kiedy trwają już zdjęcia, a tym razem będziemy mieć więcej gotowych. Przechodzimy przez to na wyczucie, tak jak przez każdy aspekt COVID-owego świata – mówi Gould.

Na razie jest za wcześnie, żeby spekulować co do daty premiery 6. sezonu "Better Call Saul", skoro nie ma jeszcze nawet dokładnej daty rozpoczęcia zdjęć. Wszystko jednak wskazuje, że nie zobaczymy go w 2021, tylko raczej w 2022 roku.

Better Call Saul jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA