Najlepsze serialowe występy aktorskie w 2020 roku

Fot. Netflix/HBO

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Rhea Seehorn – Better Call Saul

najlepsze występy seriale 2020

"Better Call Saul" (Fot. AMC)

Niby trochę czasu już minęło, a jednak nadal trudno przejść obojętnie obok faktu, że Akademia Telewizyjna kompletnie zignorowała bez mała genialną kreację Rhei Seehorn w "Better Call Saul". Ba, oni ignorują ją konsekwentnie od lat, nie zważając ani na to, że już od jakiegoś czasu to właśnie jej bohaterka stanowi o sile świetnego przecież serialu, ani że rolą w 5. sezonie pobiła całą telewizyjną konkurencję – bez podziału na kategorie.

Zostawmy jednak absurdalne decyzje Akademików, skupiając się na naszej głównej bohaterce. Aktorce, która podobnie jak jej ekranowa odpowiedniczka, musiała trochę poczekać na wyjście z cienia, będąc samotną kobietą w bardzo męskim serialu. Stopniowe ugruntowywanie swojej pozycji i rośnięcie w siłę z sezonu na sezon nie poszło jednak na marne – ostatni rok należał bez wątpienia zarówno do Kim Wexler, jak i do Rhei Seehorn.

najlepsze występy seriale 2020

To natomiast oznaczało, że mogliśmy obejrzeć inną twarz bohaterki znanej dotychczas raczej ze sztywnego przestrzegania reguł i trzymania się w cieniu. Tym razem zobaczyliśmy kobietę zdolną do stanięcia twarzą w twarz ze śmiertelnym niebezpieczeństwem i wygrania tego pojedynku. Wychodzącą z przypisanych jej drugoplanowych ról, by przejąć panowanie nad sytuacją i sprawiającą, że wszystkie przekręty Jimmy'ego wydają się teraz dziecięcą igraszką. A wreszcie przerażającą – bo kto właściwie może wiedzieć, do czego jest ona zdolna?

My na pewno nie będziemy zgadywać, czekając cierpliwie na odpowiedzi, jakie zaserwują nam twórcy. Nie mamy wątpliwości, że cokolwiek wymyślili dla Kim, pożegnanie z nią będzie piekielnie ekscytujące, a Rhea Seehorn sprawi, że długo go nie zapomnimy. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA