Czy "Bridgertonowie" wrócą z 2. sezonem? Kiedy mogą rozpocząć się zdjęcia? O czym będą nowe odcinki?

"Bridgertonowie" (Fot. Netflix)

"Bridgertonowie" po zaledwie kilku dniach od debiutu wygrywają top 10 Netfliksa w wielu krajach. Czy będzie 2. sezon, a jeśli tak, to o czym? I kiedy mamy szansę go zobaczyć?

"Bridgertonowie" podbijają Netfliksa. Urokliwa bajka Shondalandu, osadzona w XIX-wiecznej Anglii, to najpopularniejszy w tym momencie serial w polskiej wersji platformy, i nie jesteśmy jedyni. Wypada więc zapytać: co z 2. sezonem?

Bridgertonowie – czy powstanie 2. sezon serialu?

To, że powstanie ciąg dalszy, zasugerowała na końcu 1. sezonu Lady Whistledown (Julie Andrews), a plotki – nie XIX-wieczne, tylko te krążące w serialowej branży – to potwierdzają. Michael Ausiello z TVLine twierdzi, że 2. sezon "Bridgertonów" będzie, choć Netflix go jeszcze nie ogłosił i nie chce komentować plotek na ten temat. Według nieoficjalnych informacji zdjęcia mogą rozpocząć się w marcu 2021 roku.

Bridgertonowie sezon 2

Choć w przypadku seriali Netfliksa bardziej liczą się dane dotyczące oglądalności (dokładniej, te z pierwszych 28 dni), warto odnotować, że "Bridgertonowie" mają też bardzo dobre recenzje. Średnia ocen na Metacritic to w tym momencie 76/100, z kolei na Rotten Tomatoes serial ma aż 94% pozytywnych ocen.

Bridgertonowie – o czym będzie 2. sezon serialu?

O czym będzie opowiadać 2. sezon "Bridgertonów", jeśli Netflix zapali przed serialem zielone światło? Najprawdopodobniej będzie to po prostu adaptacja drugiej książki z cyklu romansów Julii Quinn, zatytułowanej "Ktoś mnie pokochał". 1. sezon, oparty na powieści "Mój książę", skupiał się przede wszystkim na losach Daphne (Phoebe Dynevor), najstarszej córy Bridgertonów, i jej romansie z nieokiełznanym, skrywającym tajemnicę księciem Hastings (Regé-Jean Page).

W 2. sezonie oczywiście serial nie zapomni o tej parze, ale jeśli "Bridgertonowie" będą dalej zgodni z książkami, to na pierwszy plan wyjdzie Anthony Bridgerton (Jonathan Bailey) i powiązana z nim nowa bohaterka, Kate Sheffield (na razie nieobsadzona). Z drugiej strony, twórca serialu Chris Van Dusen już dokonał pewnych zmian w stosunku do książek, więc nie możemy wykluczyć, że będzie ich więcej. Biorąc pod uwagę to, że Daphne i książę zdobyli błyskawiczną popularność, showrunner może zechcieć ich pozostawić w centrum uwagi.

Bridgertonowie sezon 2

Trudno powiedzieć, jak składający się z ośmiu tomów "Bridgertonowie" zostaną wpisani w serialową strategię Netfliksa. Być może będą jednym z nielicznych seriali, które dostaną zamówienie na więcej niż trzy sezony. A może Chris Van Dusen będzie musiał dokonać skrótów, co oznacza, że nie będzie mógł iść tą samą drogą co książki i skupiać się na kolejnych członkach tytułowej rodziny.

Bridgertonowie sezon 2 – kiedy premiera?

Na razie jest za wcześnie, żeby mówić o dacie premiery 2. sezonu "Bridgertonów". Jeśli rzeczywiście aktorzy wejdą na plan w marcu, to przy obostrzeniach pandemicznych zdjęcia potrwają przynajmniej do późnej jesieni przyszłego roku. To oznacza, że nowe odcinki mamy szansę zobaczyć dopiero w 2022 roku.

Bridgertonowie są dostępni na Netfliksie

REKLAMA