Najlepsze odcinki seriali z 2020 roku (miejsca 20 - 11)

"Gambit królowej" (Fot. Netflix)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

19. Kidding – The Puppet Dalai Lama

najlepsze odcinki seriale 2020

"Kidding" (Fot. Showtime)

"Kidding" w drugim i równocześnie ostatnim sezonie miało kilka odcinków, które spokojnie mogłyby się znaleźć w naszym rankingu. Choćby "Up, Down, and Everything in Between", czyli mroczny musical z udziałem Jeffa (Jim Carrey) i Petera (Justin Kirk), oraz "Episode 3101", czyli odcinek w odcinku, kiedy Jeff widzów i samego siebie uczył, jak przepracować życiowe zmiany.

Stawiamy jednak na finał całego serialu. Podążamy tu od zaskakującej, ale przecież bardzo logicznie powiązanej z resztą wstawki z Tybetu roku 1706 poprzez wspomnienia z początków romansu Jeffa i Jill (Judy Greer) po bieżącą sytuację, w której Jeff obwinia byłą żonę o śmierć syna. Cała ta długa, chociaż przecież zamknięta w krótkim odcinku i rewelacyjnie zmontowana wędrówka przebiega w konwencji trochę komedii romantycznej, a trochę melodramatu. I do końca nie wiemy, jak to wszystko się potoczy. Gdyby ktoś kazał nam obstawiać, to nauczeni finałem 1. serii produkcji Dave'a Holsteina (który napisał też finał 2. serii, wyreżyserowany przez Jake'a Schreiera), stawialibyśmy pewnie na kolejny ponury zwrot akcji.

Tymczasem zwyciężył duch nauk Dalai Lamy (i oczywiście niezapomnianego Salvadora Dalai Lamy). Wygrały magia i wybaczenie, znajdujące kumulację w scenie słuchania bicia serca utraconego syna w innym ciele. Mało który serial potrafił równie doskonale połączyć surrealizm (zatrzymanie czasu!) i jak najbardziej realne emocje ludzi, którzy próbują poradzić sobie z tragedią. Żałujemy, że to koniec, ale jeśli już kończyć, to takim odcinkiem. [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA