Najlepsze odcinki seriali z 2020 roku (miejsca 20 - 11)

"Gambit królowej" (Fot. Netflix)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

15. Better Things – New Orleans

najlepsze odcinki seriale 2020

"Better Things" (Fot. FX)

"Better Things" miało fenomenalny sezon i na tej liście spokojnie mógłby się znaleźć na przykład mądry i ciepły finał. Wybraliśmy jednak "New Orleans", bo lakoniczny opis: "Sam jedzie na ślub" skrywa jeden z najlepszych i najoryginalniejszych odcinków serialu Pameli Adlon. Wyreżyserowana przez nią 6. odsłona 4. sezonu, którą napisał Joe Hortua, to magiczne pół godziny zabierające bohaterkę i widzów do Nowego Orleanu.

Powodem wyprawy jest ślub jednego z pasażerów poznanych przez Sam (Adlon) podczas groźnie wyglądającej awarii samolotu (odcinek "Chicago", czyli premiera 3. serii). Towarzysząc w tym szczególnym dniu Maneeshowi (Kunal Dudheker) i Peterowi (Randy Rainbow), Sam ma okazję poznać dwie bardzo różne, a obie wspaniale rodziny panów młodych (szczególnie wyróżnia się Miss Louise, grana przez Elizabeth Ashely), wygłosić toast, wzruszyć się podczas wykonania przez Petera piosenki Toma Waitsa "Martha" i wpaść kilka razy na swojego byłego (Mather Zickel).

Uwolniona od pełnionych na co dzień ról matki, córki, aktorki, kobiety biorącej na barki odpowiedzialność za cały świat Sam może trochę odetchnąć, przemyśleć, czy Los Angeles to aby nadal miejsce dla niej. Rusza w miasto, a Nowy Orlean staje się bardzo wyrazistym bohaterem tego odcinka. Wyjątkowi ludzie, z którymi Sam inicjuje pogawędki, muzyka ulicznych parad i nocnych klubów, beztroski spacer u boku faceta, z którym los nieustannie ją styka… "New Orleans" to hołd dla miasta, które przetrwało, ludzi, którzy walczą mimo wszystko, ale też dla momentów pełnych miłości i radości życia, spędzanych w gronie świetnych ludzi. [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA