10 seriali, które w tym roku były najpopularniejsze wśród piratów. "The Mandalorian" oczywiście wygrywa

"The Mandalorian" (Fot. Disney+)

"The Mandalorian" zastąpił "Grę o tron" jako lider rankingów najczęściej piraconych seriali. I raczej się to nie zmieni, dopóki Disney+ będzie niedostępny w większości krajów.

Przez ostatnich kilka lat lider list najchętniej piraconych seriali był wciąż ten sam: "Gra o tron". W tym roku mamy zmianę i ranking wygrywa serial, który ma szansę zagościć na pierwszej pozycji rankingu na dłużej. Chodzi oczywiście o "The Mandalorian".

Produkcja Disney+ ze świata "Gwiezdnych wojen" to serial, który w tym roku był najczęściej ściągany z torrentów według serwisu TorrentFreak. Serial z Pedro Pascalem w roli głównej awansował z 3. miejsca, z kolei na miejscu drugim pojawiło się "The Boys" Amazona. Pierwszą trójkę zamyka "Westworld".

Warto zauważyć, że w rankingu nie ma ani jednej produkcji oryginalnej Netfliksa. To może być dowód na to, że jeśli dany tytuł ma premierę równocześnie na całym świecie, na dodatek na popularnej platformie, piractwo jest małym problemem. Pozostaje czekać, aż odkryje to Disney. Inny problem ma Amazon, którego Prime Video jest wciąż słabo rozpoznawalną marką wśród masowych widzów poza USA.

seriale 2020

Najczęściej piracone seriale w 2020 roku

1. The Mandalorian
2. The Boys
3. Westworld
4. Wikingowie
5. Star Trek: Picard
6. Rick i Morty
7. The Walking Dead
8. Outsider
9. Arrow
10. Flash

REKLAMA