Jakie seriale warto zobaczyć w najbliższym tygodniu? "Księga czarownic", "Dickinson" i inne premiery

"Księga czarownic" (Fot. Sky)

Przed nami tydzień, w którym do Polski dotrze "Nauczycielka", a oprócz tego będziemy oglądać m.in. "Księgę czarownic", "Dickinson" i francuskiego "Lupina".

Styczeń zaczyna się niestety od serii premier, których nie obejrzymy w Polsce, jak np. dziejące się w Świecie Dysku "The Watch", komedia "Mr. Mayor" czy 2. sezon "Zoey's Extraordinary Playlist". Zobaczymy za to po dwóch miesiącach oczekiwania "Nauczycielkę" z Kate Marą. Poza tym na HBO GO wróci z 2. sezonem "Księga czarownic", na Apple TV+ "Dickinson", z kolei na Netfliksie zadebiutuje "Lupin".

Nauczycielka (nowość FX) – 7 stycznia na Canal+

"Nauczycielka" to serialowa wersja filmu pod tym samym tytułem z 2013 roku. Składający się z 10 odcinków miniserial FX opowiada historię skomplikowanego romansu pomiędzy Claire Wilson (Kate Mara), nauczycielką ze szkoły średniej w Teksasie, która tkwi w nieszczęśliwym małżeństwie, i Erikiem Walkerem (Nick Robinson, "Love, Simon"), jej uczniem, który chodzi do klasy maturalnej. Reżyserką i scenarzystką jest Hannah Fidell, autorka filmowego oryginału.

Mr. Mayor (nowość NBC) – 7 stycznia w USA

Do Polski niestety na razie nie dotrze "Mr. Mayor", nowy serial komediowy Tiny Fey i Roberta Carlock ("30 Rock"), który startuje w czwartek za oceanem. Ted Danson zagra "bogatego biznesmena, który startuje na burmistrza Los Angeles z samych złych powodów. Kiedy wygrywa, musi rozgryźć, co właściwie popiera, zdobyć szacunek swojej ekipy i znaleźć kontakt z nastoletnią córką, jednocześnie kontrolując populację kojotów". Serial został napisany specjalnie dla Dansona, a w obsadzie znajdują się też m.in. Holly Hunter, Vella Lovell i Bobby Moynihan.

Księga czarownic (sezon 2) – 8 stycznia na HBO GO

"Księga czarownic" wraca z 2. sezonem, który w całości wyląduje w piątek na HBO GO. Serial zabierze nas w podróż do Anglii z czasów elżbietańskich. Matthew (Matthew Goode) i Diana (Teresa Palmer) przeżywają przygody w XVI-wiecznym Londynie, gdzie starają się odnaleźć potężną nauczycielkę czarownic, która może nauczyć Dianę kontrolować posiadaną przez nią moc i pomóc im znaleźć tajemniczą Księgę życia. Jednocześnie nasza para ukrywa się przed członkami Kongregacji.

Dickinson (sezon 2) – 8 stycznia na Apple TV+

Hailee Steinfeld powraca jako Emily Dickinson w 2. sezonie serialu Apple TV+. Do obsady dołączy Finn Jones ("Iron Fist") w roli redaktora i zarazem jednej z osób, które będą próbować popchnąć główną bohaterkę w kierunku sławy. Zmieni się model emisji – tym razem nie zobaczymy wszystkich odcinków w dniu premiery, tylko najpierw trzy odcinki, a potem co tydzień po jednym.

Lupin (nowość) – 8 stycznia na Netfliksie

Arsène Lupin powraca w nowym wydaniu, choć nie we własnej osobie. Głównym bohaterem serialu Netfliksa zatytułowanego "Lupin" jest inspirowany kultową postacią francuskiego złodzieja i mistrza kamuflażu Assane Diop, w którego wciela się Omar Sy ("Nietykalni"). Twórcami są George Kay i François Uzan.

Pozostałe premiery seriali w tym tygodniu

· The Watch (nowość BBC America) – premiera 3 stycznia w USA, zwiastun tutaj

· Call Me Kat (nowość FOX) – premiera 3 stycznia w USA, zwiastun tutaj

· The Great North (nowość FOX) – premiera 3 stycznia w USA

· The Rookie (sezon 3) – premiera 3 stycznia w USA

· Last Man Standing (sezon 9) – premiera 3 stycznia w USA

· Staged (sezon 2) – premiera 4 stycznia w UK, zwiastun tutaj

· Zoey's Extraordinary Playlist (sezon 2) – premiera 5 stycznia w USA

· Coyote (nowość CBS All Access) – premiera 7 stycznia w USA

REKLAMA