Nie tylko Daphne i jej książę. Na których postaciach skupi się 2. sezon "Bridgertonów"?

"Bridgertonowie" (Fot. Netflix)

"Bridgertonowie" Julii Quinn to rodzinna saga w każdej kolejnej książce skupiająca się na innej postaci. A jakie plany ma showrunner serialu Netfliksa? Uwaga na spoilery z 1. sezonu.

"Bridgertonowie" podbili w święta Netfliksa i choć na razie nie ma zamówienia na 2. sezon, wszystko wskazuje na to, że nowe odcinki powstaną. A o czym opowiedzą? Szukając odpowiedzi na to pytanie, możemy sięgnąć po książki: 1. sezon, oparty na powieści Julii Quinn "Mój książę", skupiał się na losach Daphne (Phoebe Dynevor), najstarszej córy Bridgertonów, i jej romansie z nieokiełznanym, skrywającym tajemnicę księciem Hastings (Regé-Jean Page). Czy 2. sezon będzie po prostu adaptacją "Ktoś mnie pokochał", drugiej książki z cyklu?

Bridgertonowie sezon 2 – więcej Penelope i Eloise

Gdyby tak było, to na pierwszy plan wyszedłby Anthony Bridgerton (Jonathan Bailey) i powiązana z nim nowa bohaterka, Kate Sheffield (na razie nieobsadzona). Z drugiej strony, twórca serialu Chris Van Dusen już dokonał zmian w stosunku do książek, jak choćby wcześniejsze ujawnienie, kim jest Lady Whistledown. I ma swoje plany wobec bohaterów, o których opowiada w Entertainment Tonight.

– Myślę, że "Bridgertonowie" są jak głęboka studnia z pomysłami. Mamy niesamowitą, dużą ekipę postaci i fantastyczną obsadę, co daje nam możliwość odkrywania wszelkiego typu historii dla tych postaci. Myślę, że szczególnie interesujące dla nas będzie to, że możemy dalej bawić się w świecie, w którym już wiemy, kim jest Lady Whistledown. Ciekawie będzie zobaczyć, jak Penelope osiąga swoją moc – mówi showrunner.

Bridgertonowie sezon 2

2. sezon "Bridgertonów" to nie tylko więcej Penelope (Nicola Coughlan), ale także jej przyjaciółki Eloise Bridgerton (Claudia Jessie), która jeszcze nie zna jej sekretu. I która jest następną panną na wydaniu po Daphne. Nicola Coughlan mówi, że już się nie może doczekać jej debiutu w londyńskim towarzystwie z wyższych sfer, bo dzięki temu będzie spędzać więcej czasu z Claudią Jessie na planie.

– Samolubnie ekscytuję się debiutem Eloise w towarzystwie, bo miałabym i w prawdziwym życiu, i w fikcji przyjaciółkę, która bywa na balach. Bo czasami kręcenie scen bali potrafi zająć trzy, cztery dni, takie są epickie. Ale nikt nie rozmawia z Penelope, więc mogłabym po prostu utknąć sama, naprawdę samotna i myśleć: "To jest do bani, to jest koszmarne". Tak więc, mieć tam najlepszą przyjaciółkę – to spełnienie marzeń. To coś dla mnie – zapewnia aktorka.

Bridgertonowie sezon 2 – co u Daphne i księcia?

Podczas gdy Claudia Jessie już ćwiczy tańce, Regé-Jean Page przygotowuje się na życie małżeńskie Daphne i księcia. Aktor zauważa, że ta para bardzo młodo się pobrała, co oznacza wiele wyzwań.

– Jedną z rzeczy, które uwielbiam, jest to, że oni pobierają się w tak młodym wieku. I myślę, że jedną z najważniejszych rzeczy, jeśli chodzi o ideę happy endu, jest to, że to się na tym nie kończy – mówi aktor.

Bridgertonowie sezon 2

Jak dodaje, jego zdaniem Daphne i książę będą po prostu musieli pracować nad sobą, jeśli ich miłość ma przetrwać.

– Miłość to ciągły proces. Potrzebuje doglądania, potrzebuje pracy, jest testowana i myślę, że jeśli będziemy kontynuować tę historię, powinna ona pokazać prawdziwą siłę tego i jak to dalej działa, dorasta i ewoluuje. [Miłość] to żywa rzecz, którą trzeba dokarmiać i dorastać wraz z nią. Tak więc myślę, że może to być bardzo ekscytujące, zobaczyć, jak można to nadwyrężać i wciąż wychodzić z tego nawet silniejszym – opowiada Regé-Jean Page.

Bridgertonowie sezon 2 – nowa miłość Anthony'ego

No dobrze, a co z Anthonym i jego romansem z książki "Ktoś mnie pokochał"? Chris Van Dusen potwierdza, że ten wątek będzie i że historia miłosna brata Daphne i Kate Sheffield jest w planach na 2. sezon. Co cieszy Jonathana Baileya.

– Na każdego z nas czeka Kate. Ujmijmy to w ten sposób i ufajmy, że prawdziwa miłość istnieje dla każdego z nas. Naprawdę mi go szkoda. Myślę, że on naprawdę chce dobrze. Nie ma wątpliwości, że on dalej będzie próbował chronić ludzi tak, jak to robi, i pewnie znów zawiedzie. Ale tak, musimy zobaczyć, jak on się uśmiecha – mówi Jonathan Bailey o Anthonym.

Bridgertonowie sezon 2

Według nieoficjalnych informacji serwisu TVLine zdjęcia do 2. sezonu "Bridgertonów" mogą ruszyć już w marcu. To by oznaczało, że jest cień szansy na premierę w święta 2021 roku, choć bardziej realny scenariusz jest taki, że "Bridgertonowie" wrócą na nasze ekrany w 2022 roku.

Bridgertonowie są dostępni na Netfliksie

REKLAMA