W 4. sezonie "Chilling Adventures of Sabrina" jest kilka nawiązań do "Riverdale". Na 5. sezon były większe plany

"Chilling Adventures of Sabrina" (Fot. Netflix)

5. sezon "Chilling Adventures of Sabrina", który nie powstanie, miał być wielkim crossoverem z "Riverdale". Tymczasem pozostaje cieszyć się easter eggami – ile daliście radę wyłapać?

"Chilling Adventures of Sabrina" już nie wróci, w każdym razie nie jako osobny serial. Netflix skasował produkcję po zaledwie czterech krótkich sezonach. Pozostaje nadzieja na crossover z "Riverdale", na który wciąż liczy także Kiernan Shipka (tak, nawet po tym, co wydarzyło się w finale opowieści o Sabrinie).

Chilling Adventures of Sabrina – plany na 5. sezon

Nie ma wątpliwości, że twórca obu seriali, Roberto Aguirre-Sacasa, planował w 5. sezonie bliższe połączenie ich światów. Sugerowała to grafika, którą wrzucił na Twittera po ogłoszeniu, że 4. sezon "Chilling Adventures of Sabrina" będzie ostatni.

Jak wtedy zdradził, 5. sezon przygód nastoletniej czarownicy miał nosić podtytuł "Witch War", czyli "Wojna czarownic", i obejmować crossover z "Riverdale". Wątpliwości nie pozostawiał też podpis: "Nadchodzą wiedźmy z Riverdale" i postacie, które bardzo przypominały Betty, Jugheada, Archiego, Veronicę i Cheryl.

Chilling Adventures of Sabrina sezon 4 – nawiązania do Riverdale

Tego nigdy nie zobaczymy, chyba że na kartach komiksu. A tymczasem przyjrzyjmy się nawiązaniom do "Riverdale" w finałowym sezonie "Chilling Adventures of Sabrina". Pierwsze pojawia się już w 1. odcinku ("Chapter Twenty-Nine: The Eldritch Dark"), kiedy Roz wypowiada się na temat edukacji seksualnej w Baxter High, a dokładniej jej braku. "W Riverdale mają prezerwatywy w łazienkach" – mówi.

W 3. odcinku ("Chapter Thirty-One: The Weird One") pojawia się coś więcej, a dokładniej ktoś: nowa postać o imieniu Lucas. Chłopak przez krótki czas chodzi do Baxter High, by następnie przenieść się do Riverdale High, po przygodach z Sabriną i jednym z "pradawnych koszmarów" atakujących Greendale.

Chilling Adventures of Sabrina Riverdale

I na tym nie koniec, bo w odcinku 6 ("Chapter Thirty-Four: The Returned") gra trójka aktorów, których możecie znać z "Riverdale": Sean Depner, Sarah Desjardins i Doralynn Mui. Wcielają się oni w członków zespołu The Stoned Philosophers, którzy marnie kończą, zamordowani przez metalowców z Satanic Panic.

Zauważyliście jeszcze jakieś nawiązania do "Riverdale" w finałowej serii "Chilling Adventures of Sabrina"? Koniecznie uzupełniajcie naszą listę w komentarzach.

Chilling Adventures of Sabrina jest na Netfliksie

REKLAMA