Rzut oka na niesamowite kostiumy z "Bridgertonów". Phoebe Dynevor zdradza, że nosiła 104 różne sukienki

"Bridgertonowie" (Fot. Netflix)

Luksus, nowoczesność, odważne kolory – "Bridgertonowie" nie są typowym serialem z epoki i to widać także po kostiumach. Netflix pokazał, jak ich tworzenie wyglądało od kulis.

"Bridgertonowie" odważnie łamią zasady obowiązujące przez lata w serialach osadzonych w innych epokach niż nasza – i to widać także po kostiumach. Owszem, jest tu sporo pastelowych sukien w stylu tych, które znamy z adaptacji dzieł Jane Austen, ale cała paleta okazuje się dużo, dużo bogatsza.

Bridgertonowie – niesamowite kostiumy z serialu

Netflix wypuścił wideo zza kulis "Bridgertonów", w którym wypowiada się m.in. kostiumografka serialu Ellen Mirojnik. To właśnie ona stworzyła specyficzny styl serialu, w którym dominuje nowoczesność, luksus i zdecydowanie odważniejsze kolory i kroje, niż to, co znamy z "Dumy i uprzedzenia" albo "Rozważnej i romantycznej". Wyróżnia się zwłaszcza barwna rodzinka Featheringtonów.

Phoebe Dynevor, odtwórczyni roli Daphne Bridgerton, zdradza, że policzono wszystkie jej kostiumy: w składającym się z ośmiu odcinków 1. sezonie miała na sobie 104 różne sukienki. Inny strój w każdej scenie nosiła także serialowa królowa Charlotte (Golda Rosheuvel).

Ale na tym oszałamiające liczby się nie kończą, bo showrunner Chris Van Dusen ma coś jeszcze lepszego.

– Wydaje mi się, że jest blisko 7 500 tysiąca różnych elementów garderoby stworzonych specjalnie do "Bridgertonów". Wszystko, co widzicie, jest zrobione na zamówienie, wszystko, co widzicie, jest zrobione do serialu – zapewnia.

A kamera pokazuje w tym czasie halę wypakowaną tysiącami sukienek. Nic dziwnego, że nawet obsada czuła się momentami nieswojo. Przepych i rozmach "Bridgertonów" robi wrażenie, a sceny wystawnych bali stresowały także aktorów.

Bridgertonowie są dostępni na Netfliksie

REKLAMA