Jakie są szanse na 3. sezon "Wielkich kłamstewek"? Showrunner mówi, że główny problem to harmonogramy

"Wielkie kłamstewka" (Fot. HBO)

Co jakiś czas powracają informacje, że ekipa "Wielkich kłamstewek" chce tworzyć 3. sezon. David E. Kelley nie mówi "nie", ale zwraca uwagę na potencjalne problemy logistyczne.

"Wielkie kłamstewka" zakończyły swój 2. sezon w lipcu 2019 roku i choć zdaniem wielu fanów nie dorównywał on "jedynce", od tego czasu wciąż powracają pytania o kontynuację.

Wielkie kłamstewka – twórca serialu o 3. sezonie

Pytanie o to, czy będzie 3. sezon, usłyszał David E. Kelley, twórca serialu, podczas rozmowy z TVLine.

– Nie jestem pewny, jak można by to zrobić pod względem logistycznym, bo wszyscy są bardzo zajęci. [Z pewnością] nie da się tego zrobić od razu. Ale kiedyś? Być może – powiedział showrunner.

Wielkie kłamstewka sezon 3 czy będzie

W październiku zeszłego roku Nicole Kidman sugerowała, że 3. sezon "Wielkich kłamstewek" może powstać szybciej niż myślimy i że wszystkie aktorki "desperacko chcą się znów spotkać". Zdradziła, że Liane Moriarty pisze już nową książkę z tymi samymi bohaterkami, z której jej zdaniem powinien zostać zaczerpnięty pomysł na nowe odcinki.

Na czym polega pomysł? David E. Kelley nie chciał wypowiadać się na ten temat, mówiąc jedynie, że "nie posunęło się to zbyt daleko". Przeszkodą są przede wszystkim wypakowane po brzegi harmonogramy.

– Sama Nicole ma przed sobą jakieś pięć projektów. Reese [Witherspoon] jest tak samo zajęta Zoë [Kravitz] gra Catwoman [w filmie "The Batman"] – a to tylko początek. Wszystkie [aktorki] są bardzo zajęte. Ale wszyscy kochamy serial i postacie, więc nikt z nas nie porzucił pomysłu, żeby ekipa spotkała się ponownie – powiedział.

Wielkie kłamstewka sezon 3 czy będzie

Wielkie kłamstewka – Nicole Kidman o 3. sezonie

Wcześniej w TVLine Kidman mówiła, że nie chodzi tylko o kwestie związane z harmonogramami. Żeby 3. sezon "Wielkich kłamstewek" mógł powstać, potrzeba przede wszystkim dobrej historii.

– Chciałabym, żeby był [3. sezon]. Jest wiele świetnych historii do opowiedzenia i jestem otwarta na wszelkie horyzonty. Myślę, że wymagałoby to od nas wszystkich ogromnego zaangażowania. Wszyscy się kochamy i chcemy pracować razem. Jesteśmy teraz głęboko powiązani. To, że tak bardzo pragniemy po prostu być razem, ma ogromne znaczenie. Czy to da historię, która będzie fascynująca, złożona i ważna, to już inna sprawa. Potrzebowalibyśmy historii, która sprawi, że szczęki opadają – powiedziała aktorka.

3. sezonu "Wielkich kłamstewek" nie będzie w dającej się przewidzieć przyszłości, ale na pewno zobaczymy w tym roku "Nine Perfect Strangers", kolejny owoc współpracy Davida E. Kelleya i Nicole Kidman. Australijska gwiazda zagra dyrektorkę ośrodka zdrowia i odnowy biologicznej, który obiecuje transformację dziewiątce zestresowanych osób, szukających lepszego sposobu na życie.

Wielkie kłamstewka są dostępne w HBO GO

REKLAMA