Już kręcą 3. sezon "Księgi czarownic", ale na tym koniec. Teresa Palmer opowiada o pożegnaniu z Dianą i ekipą

"Księga czarownic" (Fot. Sky)

Ekipa "Księgi czarownic" kręci teraz w Walii 3. sezon serialu, a Teresa Palmer szykuje się do pożegnania z Dianą. Na ekran wkrótce zostanie przeniesiona cała trylogia Deborah Harkness.

"Księga czarownic" dopiero co wróciła z 2. sezonem, który zabrał nas do elżbietańskiej Anglii, a fani już powinni szykować się do pożegnania. Od jesieni 2020 roku w Walii powstaje finałowa seria produkcji telewizji Sky i z tego, co mówi Teresa Palmer w rozmowie z serwisem Collider, prace na planie wkrótce dobiegną końca.

Księga czarownic – Teresa Palmer o 3. sezonie

Aktorka wcielająca się w serialową Dianę Bishop zdradza, w jakim momencie swojego życia jest teraz jej bohaterka. Teraz, czyli już pod koniec całej opowieści.

– Diana była w podróży do końca 2. sezonu, by stać się w pełni świadomą, silniejszą, wielowarstwową istotą. To, gdzie znajduje się teraz, w ostatnich momentach 3. sezonu, jest dla mnie bardzo emocjonalne. Bycie świadkiem jej transformacji i rozwoju było dla mnie naprawdę wzruszające. Ponieważ jestem z tą postacią od tylu lat, czuję pasję i więź, jaką ludzie mają z Dianą, jej historią i jej doświadczeniami. Czuję się, że jestem jeszcze bliżej niej i ją kocham.

Uwielbiam patrzeć na to, gdzie ona jest teraz. W 3. sezonie robi wiele kroków do przodu. To, gdzie kończymy tę historię i kim ona jest na końcu tej trylogii, jest po prostu bardzo satysfakcjonujące. Jej droga jest bardzo głęboka – mówi aktorka.

Księga czarownic sezon 3 kiedy

Jak dodaje, na planie serialu widać, że pożegnanie zbliża się wielkimi krokami.

– Patrzyłam na twarze Matthew [Goode'a], Stevena Cree, Eda Bluemela i Aiyshy Hart i po prostu się śmialiśmy. W pewnym momencie ucichliśmy na chwilę i zdaliśmy sobie sprawę, że nie wiemy, kiedy znów się zobaczymy. To byłoby na tyle. Nadchodzą ostatnie chwile tej rodziny, a potem się rozstajemy.

To słodko-gorzkie uczucie, kiedy żegnam się z ludźmi, którzy byli tak ważną częścią mojego życia. Tak więc staram się być na tyle obecna, na ile to możliwe, ale też patrzę w przyszłość i cieszę się na myśl o tym, co to oznacza dla mojej rodziny i że będę spędzać więcej czasu w Australii – opowiada Teresa Palmer.

Księga czarownic – kiedy premiera 3. sezonu?

Według aktorki po zakończeniu "Księgi czarownic" wszyscy powinni być szczęśliwi, bo ta historia zmierza w kierunku "pięknego, organicznego zakończenia". Innymi słowy, zekranizowana zostanie cała "Trylogia Wszystkich Dusz" Deborah Harkness. Na 4. sezon więc nie liczcie, ale za to jest możliwość, że po finale "Księgi czarownic" we własnym serialu powróci na nasze ekrany Ed Bluemel jako wampir Marcus. Jest on bowiem bohaterem kolejnej książki Harkness, "Time's Convert".

Księga czarownic sezon 3 kiedy

Niestety nie znamy na razie odpowiedzi na pytanie o datę premiery 3. sezonu "Księgi czarownic". Teoretycznie jest możliwe, że zobaczymy nowe odcinki jesienią 2021 roku, skoro są już w większości nakręcone. W praktyce jednak będzie to zależeć od tego, jak stacja Sky będzie układać ramówkę w czasach, kiedy wciąż dają się we znaki pandemiczne pustki. Może się więc okazać, że finał opowieści o wampirze i czarownicy zostanie przeniesiony na rok 2022.

2. sezon Księgi czarownic znajdziecie w HBO GO

REKLAMA