Gdzie i w jakiej epoce ma rozgrywać się "Władca Pierścieni"? Pojawił się opis fabuły serialu Amazona

"Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia"

Serial ze świata "Władcy Pierścieni" to jeden z najbardziej oczekiwanych projektów tego roku. I zarazem najbardziej tajemniczych. Czego dowiedzieliśmy się o miejscu i czasie akcji?

Fani fantasy w tym roku naprawdę mają na co czekać. Nie dość że w drugiej połowie 2021 powróci z 2. sezonem "Wiedźmin", to jeszcze nadchodzi "Władca Pierścieni" Amazona. Reżyser J.A. Bayona pod końca grudnia pisał, że udało się nakręcić odcinek pilotowy, co oznacza, że przez ekipą jeszcze wiele miesięcy pracy.

Władca Pierścieni – opis fabuły serialu Amazona

Trudno powiedzieć, czy wyrobią się w tym roku, bo to prawdziwy serialowy kolos. Ale na pewno nie zabraknie różnego rodzaju przecieków i spoilerów. W serwisie The One Ring pojawił się opis fabuły, który przynosi trochę nowych informacji.

Produkcja Amazona po raz pierwszy pokaże na ekranie legendy o bohaterach z Drugiej Ery Śródziemia. Akcja rozgrywać się będzie tysiące lat przed wydarzeniami z "Hobbita" i "Władcy Pierścieni", zabierając widzów do czasów, kiedy tworzyły się potęgi, królestwa wzrastały w chwale i upadały, pojawiali się nietypowi bohaterowie, a największy złoczyńca, jakiego stworzył Tolkien, groził, że pogrąży cały świat w mroku.

władca pierścieni serial

Rozpoczynający się w czasach względnego spokoju serial śledzi losy grupy postaci znanych i zupełnie nowych, których czeka konfrontacja z od dawna oczekiwanym powrotem zła do Śródziemia. Od najciemniejszych jaskiń Gór Mglistych, przez majestatyczne lasy elfiej stolicy, Lindonu, po zapierającą dech w piersiach wyspę Numenor i najdalsze krańce map, te krainy i ci bohaterowie stworzą dziedzictwo, które będzie trwać długo po tym, jak sami już przeminą.

Rozmach projektu, który powstaje w Nowej Zelandii, jest niesamowity. Amazon wydał 250 mln dolarów na same prawa do "Władcy Pierścieni" i w planach ma nawet pięć sezonów. Główną rolę, bohatera o imieniu Beldor, gra Robert Aramayo (młody Ned Stark z "Gry o tron"). W obsadzie są też Morfydd Clark ("Mroczne materie") jako młody Galadriel, Joseph Mawle (Benjen z "Gry o tron") w roli złoczyńcy o imieniu Oren oraz Maxim Baldry, Markella Kavenagh, Ema Horvath i jeszcze około dwudziestu osób.

Amazon nie zdradził na razie nic na temat postaci, ale prawdopodobnie to się zmieni, w miarę jak produkcja będzie posuwać się do przodu. Na razie gotowy jest dwuczęściowy pilot serialu, a w styczniu ruszają dalsze prace na planie. Twórcy chcą nakręcić od razu dwa pierwsze sezony, liczące po 8-10 odcinków.

REKLAMA