Kiedy "Lupin" wróci z 2. sezonem na Netfliksie? Prawdopodobnie tym razem nie będziemy długo czekać

"Lupin" (Fot. Netflix)

"Lupin" wciąż rządzi w top 10 na polskim Netfliksie, ale pięć odcinków to zdecydowanie za mało. Kiedy zobaczymy 2. sezon nowej wersji historii o złodzieju dżentelmenie?

"Lupin" to nieoczekiwany hit początku 2021 roku na Netfliksie. Francuski serial wszedł na 1. miejsce najchętniej oglądanych produkcji platformy w Polsce, pokonując m.in. "Bridgertonów" i "Wikingów", i wciąż na nim pozostaje. Jednocześnie jest to jeden z niewielu seriali Netfliksa, który krytycy polubili równie mocno co widownia (Metascore: 85, 100% pozytywnych recenzji na Rotten Tomatoes). Wypada więc zapytać: co z 2. sezonem? Kiedy będzie premiera?

Lupin – kiedy zobaczymy sezon 2 serialu Netfliksa?

2. sezon "Lupina" został nakręcony razem z pierwszym i prawdopodobnie zobaczymy go szybciej, niż nam się wydaje. A przynajmniej tak twierdzi serwis Bustle, według którego premiery nowych odcinków możemy spodziewać się nawet w kwietniu. Tak, tego roku.

Dlaczego tak jest? Bustle zwraca uwagę, że to, co nazywamy tutaj sezonami, to dla Netfliksa dwie części tego samego sezonu. W związku z tym "Lupina" powinniśmy traktować tak jak "Niewyjaśnione tajemnice", których dwie części ukazały się w odstępie trzech miesięcy od siebie.

To ciekawe spekulacje, przy czym na tym etapie to niestety tylko spekulacje. W końcu "Chilling Adventures of Sabrina", "Dom z papieru" czy "Rozczarowani" to też seriale mające części zamiast sezonów, a jednak okres oczekiwania na nowe odcinki jest znacznie dłuższy niż trzy miesiące. Ale też mają więcej odcinków niż "Lupin".

Jeśli jeszcze nie widzieliście "Lupina", polecamy naszą recenzję. Serial Netfliksa, którego pięć pierwszych odcinków można już obejrzeć na platformie, to historia inspirowana postacią słynnego francuskiego złodzieja i mistrza kamuflażu Arsène'a Lupina. Głównym bohaterem jest pochodzący z Senegalu Assane Diop, w którego wciela się Omar Sy ("Nietykalni"). Twórcami są George Kay i François Uzan.

Lupin jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA