Epidemia AIDS w trailerze brytyjskiego serialu "Bo to grzech". W obsadzie Olly Alexander i Neil Patrick Harris

"Bo to grzech" (Fot. Channel 4)

Russell T Davies, twórca takich seriali jak "Queer as Folk" czy "Rok za rokiem", powraca z nową produkcją. "Bo to grzech" opowie o życiu w Londynie w czasach epidemii AIDS w latach 80.

23 stycznia w serwisie HBO GO pojawi się cały sezon "Bo to grzech" ("It's a Sin"), nowego brytyjskiego serialu stacji Channel 4, którego twórcą jest Russel T Davies ("Queer as Folk", "Skandal w angielskim stylu", "Rok za rokiem"). Serial opowie historie o przyjaźni i miłości z perspektywy gejów rozpoczynających nowe życie w Londynie, w cieniu kryzysu AIDS w latach 80.

Bo to grzech – zwiastun nowego brytyjskiego serialu

Bohaterami "Bo to grzech" są Ritchie (Olly Alexander, wokalista zespołu Years & Years), Roscoe (Omari Douglas) i Colin (Callum Scott Howells), młodzi geje, którzy na początku lat 80. rozpoczynają na nowo życie w Londynie. Niedługo po pierwszym spotkaniu chłopcy i ich przyjaciółka Jill (Lydia West, "Rok za rokiem") bardzo zbliżają się do siebie i otwarcie rozmawiają o swoich przygodach.

Kiedy pojawia się nowy wirus, bohaterowie niespodziewanie zostają poddani życiowej próbie. Przez kolejne dziesięć lat uczą się dorosłości w cieniu epidemii AIDS, ale nadal mają nieposkromiony apetyt na życie i chcą żarliwie kochać.

W obsadzie są także Nathaniel Curtis, Keeley Hawes ("Bodyguard"), Shaun Dooley ("Gentleman Jack"), Neil Patrick Harris ("Jak poznałem waszą matkę"), Stephen Fry ("Gosford Park") i Tracy Ann Oberman ("After Life"). Autorem scenariusza jest Russel T Davies, który wspólnie z Nicolą Shindler ("Happy Valley") pełnił obowiązki producenta wykonawczego. Za reżyserię odpowiada Peter Hoar.

Bo to grzech – kiedy premiera serialu w HBO GO?

Polska premiera "Bo to grzech" będzie mieć miejsce 23 stycznia w HBO GO. Tego dnia do serwisu dodane zostaną wszystkie odcinki produkcji. Emisja na antenie HBO od 9 marca. Sezon liczy pięć odcinków.

REKLAMA