Czy świat po Drugiej Stronie jest w stanie uratować Hoppera w 4. sezonie "Stranger Things"?

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

Gotowi na nową teorię na temat możliwych wydarzeń z 4. sezonu "Stranger Things"? Jak Hopper może uratować się z więzienia w Rosji i odsłonić przy tym ciemne karty ze swojej przeszłości?

Co już wiemy o 4. sezonie "Stranger Things"? Z wypowiedzi Davida Harboura dowiedzieliśmy się choćby tego, że Jim Hopper przeżyje katharsis, zmartwychwstanie jako zupełnie nowy człowiek i że to konieczny zabieg w konstrukcji tego bohatera. Nowa teoria, którą podaje ScreenRant, łączy fanowskie domysły z oficjalnymi zapowiedziami.

Stranger Things: Czy Hopper trafi na Drugą Stronę?

Twórcy serialu oficjalnie przyznali, że wydarzenia z kolejnej edycji "Stranger Things" nie będą już osadzone w dobrze znanym widzom Hawkins (a przynajmniej nie wszystkie). Teraz połączmy to z faktem, że Jim Hopper prawdopodobnie z tych lodowatych rejonów będzie chciał uciec. I tutaj kłania się przypuszczenie o podróżach w czasie, które łączy poznawanie przeszłości bohatera i inną lokalizację niż szalone miasteczko w stanie Indiana.

Jest zatem teoria, że uznany za zmarłego szef policji z Hawkins zasmakuje podróży przez portal i Drugą Stronę. Taka podróż pokaże tę postać z całkowicie nowej strony – analogicznie do owładniętych przez Łupieżcę Umysłów Billy'ego czy Willa. I na wzór tego, jak dowiedzieliśmy się, co działo się w dzieciństwie Billy'ego, możemy dowiedzieć się ważnych rzeczy z przeszłości Hoppera.

stranger things sezon 4 jim hopper druga strona teoria

Z kolei taki zabieg jest potrzebny, by pokazać bohatera z nowej strony. W końcu z postaci, która była uwielbiana w pierwszym sezonie, w trzecim stał się kimś, kto nie był już darzony tak powszechną sympatią. Jego zachowania w stylu macho i niezniszczalnego bohatera akcji z ostatniej części serialu teraz mogą się skończyć właśnie przez to, że zostanie ofiarą Łupieży Umysłów.

Jeśli Hopper poradzi sobie w świecie po Drugiej Stronie i z czyhającymi tam na niego demonami z przeszłości, z antybohatera znowu może stać się klasycznym bohaterem. Co ma sens także w kontekście porównania z "Władcą Pierścieni" – jak mówił wcześniej Harbour, ekipę "Stranger Things" zawsze interesowała w kontekście jego postaci kwestia zmartwychwstania Gandalfa i to, jak z Gandalfa Szarego, który walczył z Balrogami, przemienił się w Gandalfa Białego.

Stranger Things dostępne jest na Netfliksie

REKLAMA