Ile lat mają bohaterowie serialu "Bridgertonowie"? Czy książę Hastings jest dużo starszy od Daphne?

"Bridgertonowie" (Fot. Netflix)

W jakim wieku jest Daphne, najstarsza córa Bridgertonów, którą rodzina chce wydać za mąż? Ile lat mają jej bracia? Czy Penelope i Eloise to nastolatki? Czy książę jest dużo starszy?

"Bridgertonowie" wciąż są na językach, a jedno z pytań, które widzowie chętnie zadają wyszukiwarce Google, brzmi: ile lat mają Daphne, książę i inni bohaterowie? Choć serial tego nie mówi wprost, w większości przypadków da się to sprawdzić.

Bridgertonowie: Ile lat mają bohaterowie serialu?

Zadania podjęło się kilka amerykańskich serwisów, w tym Cosmopolitan i Showbiz CheatSheet. W niektórych przypadkach wystarczy sprawdzić wiek postaci w powieści "Książę i ja" Julii Quinn, pierwszej z cyklu o Bridgertonach. W innych sprawa jest trochę trudniejsza do rozszyfrowania, ale bynajmniej nie beznadziejna.

Zacznijmy od Daphne, panny na wydaniu i zarazem głównej bohaterki 1. sezonu "Bridgertonów". Jej książkowa wersja ma na początku 21 lat, więc możemy założyć, że w serialu bohaterka jest w tym samym wieku. Z kolei Phoebe Dynevor, aktorka, która gra Daphne, urodziła się w 1995 roku, czyli w tym roku skończy 26 lat.

Bridgertonowie bohaterowie wiek

Wiek Simona Basseta, czyli księcia Hastings, nie został podany wprost, ale wiemy, że uczęszczał na studia razem z Anthonym, starszym bratem Daphne. Prawdopodobnie ma 29 lat, podczas gdy Anthony ma już trzydziestkę, zarówno w książce, jak i w serialu. Benedict, drugi z braci Daphne, ma 27 lat, zaś Colin – 22 lata.

Eloise, młodsza siostra Daphne, marząca o innym życiu niż to, które przypisane jest XIX-wiecznym kobietom, jest 17-latką, podobnie jak jej przyjaciółka, Penelope Featherington. Obie dziewczyny, czekające na swój wielki debiut w londyńskim towarzystwie, są grane przez znacznie starsze aktorki – Claudia Jessie ma 31 lat, a Nicola Coughlan, która gra nastolatkę też w "Derry Girls", właśnie skończyła 34 lata.

Bridgertonowie bohaterowie wiek

Ani serial, ani książki nie podają wieku Phillipy i Prudence, sióstr Penelope. Na pewno są od niej starsze, ale niewiele, skoro dla nich to też pierwszy sezon w towarzystwie. Z kolei Bridgertonów jest jeszcze trójka: Francesca była poza Londynem przez cały sezon, a Gregory i Hyacinth są za mali, żeby brać udział w rozrywkach dorosłych, stąd też na razie za wiele o nich nie wiemy.

Bridgertonowie są dostępni na Netfliksie

REKLAMA