Gwiazda "House of the Dragon" nie widziała wcześniej "Gry o tron". Obejrzała całość już po przesłuchaniu

"Gra o tron" (Fot. HBO)

Czy można dostać pracę w spin-offie "Gry o tron", nie znając oryginału? Aktorka, która będzie grać jedną z głównych ról w "House of the Dragon", jest najlepszym dowodem na to, że można.

"House of the Dragon" to jeden z najgorętszych serialowych tytułów niestety nie tego, a następnego roku. Jeśli prequel "Gry o tron" dorówna jakością serialowi-matce, aktorzy, którzy dostali w nim role, staną się tak popularni, jak Emilia Clarke, Kit Harington i spółka.

House of the Dragon: Olivia Cooke nie oglądała GoT

Znajduje się wśród nich Olivia Cooke (znana m.in. z filmu "Player One" oraz seriali "Bates Motel" i "Vanity Fair"), która w rozmowie z Variety przyznaje, że starając się o rolę Alicent Hightower, córki namiestnika króla Otto Hightowera w "House of the Dragon", słabo kojarzyła świat "Gry o tron".

– Kiedy czytałam scenariusz, nie widziałam w ogóle "Gry o tron". Ale potem obejrzałam wszystko jednym ciągiem i teraz mam obsesję – mówi aktorka.

Przesłuchania do roli odbywały się głównie wirtualnie. Olivia Cooke wspomina, że musiała nagrać sama mnóstwo taśm i potem "czekać całe wieki" na odpowiedź. Rolę Alicent otrzymała w październiku, a następnie musiała milczeć przez dwa miesiące i udawać przed znajomymi, że nie ma żadnej nowej pracy na horyzoncie. Wszystko po to, żeby HBO mogło ogłosić obsadę w dogodnym dla siebie terminie.

"Targowisko próżności" (Fot. ITV)

"Vanity Fair" (Fot. ITV)

Aktorka zapewnia, że nie wie na razie dużo o "House of the Dragon". Nie jest nawet pewna, jak będą wyglądać jej kostiumy, makijaż i fryzury.

– Miałam coś w rodzaju wstępnej przymiarki, kiedy tylko nałożyli na mnie jakiś materiał, ale to byłoby na tyle – mówi Cooke.

Przyznaje, że czytała już część scenariuszy prequela "Gry o tron", ale oczywiście nie może nic z nich zdradzić. Pozostaje więc czekać, aż zaczną się zdjęcia do serialu, a HBO podzieli się kolejnymi informacjami.

Na razie jeszcze nie znamy nawet całej obsady "House of the Dragon". Wiemy, że Paddy Considine ("Outsider") zagra króla Viserysa, Matt Smith ("Doktor Who", "The Crown") jego młodszego brata Daemona, z kolei Emmę D'Arcy ("Poszukiwacze prawdy") zobaczymy w roli Rhaenyry Targaryen, córki Viserysa.

Premiera House of the Dragon w 2022 roku w HBO

REKLAMA