Jak zmieni się "Riverdale" po przeskoku czasowym? KJ Apa zdradza trochę spoilerów z 5. sezonu

"Riverdale" (Fot. CW)

Dosłownie za chwilę wraca po rekordowo długiej przerwie "Riverdale" i możecie spodziewać się pewnych zmian. KJ Apa mówi, co się będzie działo w 5. sezonie po przeskoku czasowym.

Dzisiaj w USA, a jutro na polskim Netfliksie będzie mieć miejsce premiera 5. sezonu "Riverdale". Pierwsze odcinki nowej serii to tak naprawdę będzie ciąg dalszy 4. sezonu, przerwanego przez wybuch pandemii. Archie (KJ Apa) i jego przyjaciele skończą szkołę i rozjadą się w różnych kierunkach. Nie zabraknie odcinka z balem maturalnym, który nakręcono jesienią.

Riverdale sezon 5 – KJ Apa zdradza spoilery

Po kilku pierwszych odcinkach, w których bohaterowie będą jeszcze w liceum, nastąpi siedmioletni przeskok czasowy. W tym czasie wszyscy będą mieli okazję wyjechać z Riverdale na studia albo do pracy. W rozmowie z TVLine KJ Apa przyznaje, że bardzo się cieszy na myśl o tym, że Archie i jego znajomi już nie będą nastolatkami i serial stanie się trochę bardziej dorosły. Jego zdaniem to szansa na odświeżenie formuły.

– Mam wrażenie, że to coś, czego serial potrzebował, żeby trochę odświeżyć postacie. (...) Nowy świat Riverdale, teraz, kiedy gramy starsze postacie, trochę się zmienił – mówi aktor.

Dalej KJ Apa rzuca kilkoma konkretnymi spoilerami z 5. sezonu "Riverdale".

– Dowiadujemy się, że każdy poszedł swoją drogą. Archie zaciągnął się do wojska po ukończeniu szkoły i kiedy wraca, po całym tym czasie spędzonym w wojsku, odkrywa, że miasteczko za chwilę stanie się "miastem duchów" dzięki Hiramowi – opowiada.

Archie i jego szkolni przyjaciele wracają do rodzinnego miasteczka po latach rozłąki i zaczynają rozmawiać, co można zrobić, żeby je ożywić.

– Archie bardzo mocno przejmuje inicjatywę w tj sprawie. Wrócił i zobaczył, jak Riverdale praktycznie zamienia się w g**no. I powiedział sobie: "Nie pozwolę, żeby to się wydarzyło". Więc zbiera całą ekipę i oni myślą, jak ożywić miasto. A najlepszy sposób, żeby to zrobić, to przez liceum Riverdale – mówi KJ Apa.

Czy to oznacza, że Archie i spółka teraz będą starszym pokoleniem w "Riverdale", a do nich dołączą nowi bohaterowie w wieku licealnym? Tego nie wiemy, ale zdecydowanie jest to jedna z możliwości, jeśli twórcy chcą ożywić nie tylko miasteczko, ale też serial.

5. sezon Riverdale od 21 stycznia na Netfliksie

REKLAMA