Sześć sezonów i film to nie koniec "Peaky Blinders". Twórca ma w planach kolejne seriale z tego świata

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)

"Peaky Blinders" kończy się szybciej, niż planowano, ale to nie koniec całej marki. Steven Knight zdradza, że ma już dokładnie zaplanowany film i myśli o kolejnych serialach.

Pandemia koronawirusa zmusiła do szybszego odejścia Tommy'ego Shelby'ego i spółkę, ale spokojnie, świat gangsterów z "Peaky Blinders" przetrwa jeszcze długo. Podczas gdy w Birmingham wystartowały zdjęcia do 6. sezonu serialu BBC, jego twórca Steven Knight przyznaje, że na tym nie zamierza kończyć.

Peaky Blinders – będzie film i kolejne seriale

7. sezonu "Peaky Blinders" co prawda nie będzie, ale za to będzie film. Showrunner zapewnia, że ma już bardzo konkretny plan, co się w nim wydarzy. Ma również pomysły na kolejne seriale, choć nie chce nazywać ich spin-offami.

– Jesteśmy w fazie rozwoju [jeśli chodzi o film]. To w pełni ukształtowany pomysł, który ma początek, środek i koniec. I myślę, że to będzie odpowiednie zakończenie historii opowiadanej do tej pory. A z tego wynikną [nowe] rzeczy. Nie nazywam ich spin-offami, ale będą to kolejne seriale telewizyjne, które, mam nadzieję, z tego wyjdą i będą dalej opowiadać historię tej części społeczeństwa i tej rodziny – mówi Knight w rozmowie z Variety.

Peaky Blinders koniec

A następnie przyznaje wprost: z 7. sezonu "Peaky Blinders" zrezygnowano z powodu pandemii, a dokładniej dlatego, że ekipa jest rok do tyłu ze zdjęciami.

– Pojawił się COVID i straciliśmy rok produkcji. Więc zaczęliśmy się wspólnie zastanawiać i doszliśmy do wniosku, że dobrym pomysłem byłoby zrobienie filmu zamiast 7. serii – mówi twórca.

Warto dodać, że Steven Knight jest jednym z najbardziej zajętych scenarzystów. Jego kolejne projekty to m.in. film "Spencer" o księżnej Dianie, w którym główną rolę gra Kristen Stewart, adaptacja książki "Światło, którego nie widać" Anthony'ego Doerra, nowy serial BBC "SAS: Rogue Heroes" (początek zdjęć w lutym) oraz kolejne adaptacje dzieł Charlesa Dickensa dla BBC i FX (w tym roku będą "Wielkie nadzieje").

Peaky Blinders jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA