Netflix powiększa uniwersum "Wiedźmina". Jodie Turner-Smith zagra w serialu "The Witcher: Blood Origin"

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

Netflix zabiera się na serio do rozbudowywania świata serialowego "Wiedźmina". Pierwsza osoba w obsadzie "The Witcher: Blood Origin" to Jodie Turner-Smith, którą możecie znać z "Nightflyers".

Podczas gdy w Wielkiej Brytanii trwają zdjęcia do 2. sezonu "Wiedźmina", Netflix pracuje nad kolejnymi produkcjami z tego samego uniwersum. Jedna z nich to "The Witcher: Blood Origin", prequel, który przedstawi dawno zapomnianą historię osadzoną w świecie elfów 1200 lat przed akcją "Wiedźmina". Serial opowie o pochodzeniu i losach pierwszego wiedźmina oraz o wydarzeniach, które doprowadziły do Koniunkcji Sfer, kiedy połączyły się światy potworów, ludzi i elfów.

Jodie Turner-Smith w The Witcher: Blood Origin

Netflix ogłosił, że Jodie Turner-Smith ("Nightflyers", "Queen & Slim") wcieli się w postać Éile, elitarnej wojowniczki obdarzonej głosem bogini, która opuściła swój klan i pozycję strażniczki królowej, aby podążać za głosem serca i wieść życie jako wędrowna śpiewaczka. Jednak gdy na Kontynencie przychodzi dzień ostatecznego rozrachunku, ponownie chwyta za miecz w poszukiwaniu zemsty i odkupienia.

"The Witcher: Blood Origin" będzie sześcioodcinkowym limitowanym prequelem do wydarzeń z "Wiedźmina" Producentami wykonawczymi serialu będą Lauren Schmidt Hissrich i Declan de Barra, scenarzysta "Wiedźmina", który pełnić będzie też funkcję showrunnera. Andrzej Sapkowski zostanie konsultantem kreatywnym serialu. Na razie nie znamy daty rozpoczęcia zdjęć ani tym bardziej daty premiery.

REKLAMA