Amerykański Instytut Filmowy wybrał najlepsze seriale 2020. Na liście "Bridgertonowie" i "Gambit królowej"

"Bridgertonowie" (Fot. Netflix)

Z opóźnieniem, ale jest! Amerykański Instytut Filmowy podał swoją dziesiątkę najlepszych seriali 2020 roku. Na liście jest "Kraina Lovecrafta", "Gambit królowej", a także "Bridgertonowie".

American Film Institute co roku wybiera dziesiątki najlepszych filmów i seriali. W podsumowaniu 2020 roku, jeśli chodzi o seriale, znalazł się tylko jeden tytuł, który był obecny na liście z poprzedniego roku: to "The Crown", uhonorowane za 4. sezon z Emmą Corrin w roli księżnej Diany i Gillian Anderson jako Margaret Thatcher. Doceniony też został 2. sezon "The Mandalorian" i 5. sezon "Better Call Saul".

Pozostała siódemka to zeszłoroczne nowości: "Unorthodox", "Ted Lasso", "Gambit królowej", "Mrs. America", "Kraina Lovecrafta", wciąż niedostępny w Polsce "The Good Lord Bird" oraz "Bridgertonowie".

najlepsze seriale 2020 Gambit królowej

Niestety, Amerykański Instytut Filmowy zapomniał o "Normalnych ludziach", czyli naszym serialu 2020 roku, a także o "Mogę cię zniszczyć", które zdecydowanie wygrało głosowanie krytyków na Metacritic. Inne braki to m.in. "Co robimy w ukryciu", "Tacy właśnie jesteśmy", "Dobre rady Johna Wilsona", "Wielka" czy "Devs".

Pełną listę wyróżnień wraz z dziesiątką filmów, znajdziecie w Variety. Nagrodą specjalną został w tym roku wyróżniony "Hamilton".

10 najlepszych seriali 2020 roku według AFI

Better Call Saul
Bridgertonowie
The Crown
The Good Lord Bird
Kraina Lovecrafta
The Mandalorian
Mrs. America
Gambit królowej
Ted Lasso
Unorthodox

REKLAMA