Luty w telewizji HBO – lista premier seriali i filmów. "Mały topór", "Malowanie z Johnem" i inne nowości

"Mały topór" (Fot. BBC)

W lutym w HBO będziemy oglądać m.in. "Malowanie z Johnem", "Mały topór" i "Dolinę Łez", a także finałowy sezon "Mr. Robot". Mamy listę telewizyjnych premier na przyszły miesiąc.

Na listę premier HBO GO tradycyjnie czekamy do końca miesiąca, a tymczasem mamy dla was najważniejsze premiery telewizji HBO. Serialowe nowości to przede wszystkim wymieniona poniżej trójka: "Malowanie z Johnem", "Mały topór" i "Dolina Łez" (wszystkie już dostępne na HBO GO). Poza tym zobaczymy 4. sezon "Mr. Robot" i 5. sezon "Magików", a z 8. sezonem powróci "Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem". Premierę na polskim HBO będzie mieć również serial dokumentalny HBO Europe "Stan zagrożenia" ("Vitals. A True Human Story") przedstawiający osobiste doświadczenia grupy chorych na Covid-19 w najbardziej krytycznych miesiącach epidemii w szpitalu Parc Taulí w Sabadell w Hiszpanii.

Seriale w telewizji HBO – nowości w lutym 2021

"Malowanie z Johnem" (pierwszy odcinek już dostępny na HBO GO) to produkcja improwizacyjna, stworzona przez artystę Johna Luriego, grającego też główną rolę. Serial jest częściowo tutorialem medytacyjnym, częściowo pogawędką przy kominku – w każdym odcinku John Lurie, oddając się malowaniu, dzieli się swoimi refleksjami na temat tego, czego nauczył się o życiu.

"Mały topór" (całość dostępna na HBO GO) to wyreżyserowana przez Steve'a McQueena pięcioczęściowa antologia BBC o przedstawicielach czarnoskórej karaibskiej społeczności w Londynie. Jej pierwsza część, "Mangrove", opowiada historię grupy protestujących w 1970 roku w Londynie znanej później jako Mangrove 9. W obsadzie znajdują się m.in. Letitia Wright, Shaun Parkes i Malachi Kirby. Więcej o projekcie i kolejnych filmach z serii przeczytacie tutaj.

"Dolina Łez" (również dostępna w całości na HBO GO) to oparty na prawdziwych wydarzeniach miniserial przedstawiający wojnę Jom Kippur z 1973 roku oczami młodych ludzi uczestniczących w starciach. Serial porusza uniwersalne tematy, jak bohaterstwo i poświęcenie, będące motywem czterech połączonych ze sobą historii. Ich bohaterami są: ekstrawagancki gwiazdor telewizyjny szukający syna, dowódca i analityk wywiadu wojskowego, czołgista, który reprezentuje izraelski odłam ruchu Czarnych Panter i walczy o sprawiedliwości społeczną, a także oficerka, która odmawia opuszczenia pola bitwy, choć ma takie rozkazy.

Telewizja HBO – filmy i seriale w lutym 2021

· Skok (The Jump) – premiera 4 lutego, HBO)

· Malowanie z Johnem (Painting with John) – premiera pierwszego odcinka 4 lutego, HBO

· Mały topór (Small Axe) – premiera pierwszego odcinka 5 lutego, HBO

· Profesor i szaleniec (The Professor and the Madman) – premiera 6 lutego, HBO

· Casino Royale (2006) – emisja 7 lutego, HBO

· Dolina Łez (Valley Of Tears) – premiera pierwszego odcinka 8 lutego, HBO

· Ranczerzy: Ślubny podarunek (JL Ranch 2) – premiera 11 lutego, HBO

· Stan zagrożenia (Vitals. A True Human Story) – premiera pierwszego odcinka 11 lutego, HBO

· Mr. Robot, sezon 4 – premiera pierwszego odcinka 11 lutego, HBO3

· Bloodshot – premiera 12 lutego, HBO

· Magicy (The Magicians), sezon 5 – premiera pierwszego odcinka 13 lutego, HBO3

· 007 Quantum of Solace – emisja 14 lutego, HBO

· Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem (Last Week Tonight with John Oliver), sezon 8 – premiera pierwszego odcinka 19 lutego, HBO3

· Nędznicy (Les Miserables, 2019) – premiera 20 lutego, HBO

· Skyfall – emisja 21 lutego, HBO

· Piosenka o miłości (Country at Heart) – premiera 25 lutego, HBO

· Naród i jego król (One Nation, One King) – emisja 27 lutego, HBO

· Spectre – emisja 28 lutego, HBO

REKLAMA