Poznaliśmy obsadę serialu "Wikingowie: Walhalla". Akcja będzie dziać się 100 lat po wydarzeniach z "Wikingów"

"Wikingowie" (Fot. History)

"Wikingowie" już się zakończyli, za to przed nami "Wikingowie: Walhalla". Netflix przedstawił głównych bohaterów serialu, a także aktorów, których zobaczymy w najważniejszych rolach.

Netflix zaprezentował obsadę serialu "Wikingowie: Walhalla", spin-offu, którego akcja będzie dziać się 100 lat po wydarzeniach z "Wikingów", a bohaterami będą m.in. Leif Erikson, Freydis, Harald III Srogi i Wilhelm Zdobywca, książę Normandii. Zobaczymy, jak wytyczają oni nowe ścieżki, walcząc o przetrwanie w nieustannie zmieniającej się Europie. Showrunnerem i scenarzystą jest Jeb Stuart ("Ścigany"), a w ekipie producentów znajduje się także Michael Hirst, twórca serialu-matki.

Główna obsada to: Sam Corlett ("Chilling Adventures of Sabrina"), Frida Gustavsson ("Swoon"), Leo Suter ("The Liberator"), Bradley Freegard ("Keeping Faith"), Jóhannes Jóhannesson ("Przeklęta"), Laura Berlin ("Immenhof – The Adventure of a Summer"), David Oakes ("The Pillars of the Earth") i Caroline Henderson ("Tuya Siempre"), a w rolach powracających będą pojawiać się Pollyanna McIntosh i Asbjørn Krogh Nissen. Premiera pod koniec 2021 albo w 2022 roku.

Wikingowie: Walhalla

Wikingowie: Walhalla – bohaterowie i obsada

Sam Corlett wcieli się w Leifa Eriksona. Mieszkający na Grenlandii, wychowany na obrzeżach znanego świata Leif pochodzi z silnie zżytej rodziny, przesiąkniętej starymi pogańskimi wierzeniami. To nieustraszony i niezwykle wytrzymały żeglarz, stanowiący nasz dostęp do świata wikingów, w którym zachodzą gwałtowne zmiany.

Frida Gustavsson zagra Freydis Eriksdotter, zaciekle pogańską, ognistą i upartą kobietę, która jest zagorzałą wyznawczynią "starych bogów". Podobnie jak jej brat, Leif, przybywa do Kattegat jako outsiderka, ale staje się inspiracją dla tych, którzy przestrzegają starych zwyczajów.

Leo Suter to serialowy Harald Srogi. Urodzony w szlacheckiej rodzinie wikingów Harald jest jednym z ostatnich wojowników. Charyzmatyczny, ambitny i przystojny, jest w stanie zjednoczyć zarówno wyznawców Odyna, jak i chrześcijan.

Bradley Freegard wcieli się w króla Danii Kanuta Wielkiego, mądrego, sprytnego i bezwzględnego wodza wikingów. Kanut trzyma swoich przyjaciół blisko, a wrogów jeszcze bliżej. Jego ambicje wpłyną na bieg historii w XI wieku i uczynią go kluczową postacią epoki wikingów.

Jóhannes Jóhannesson pojawi się na naszych ekranach jako Olaf Haraldson, starszy przyrodni brat Haralda. Potężny fizycznie i ambitny, Olaf jest surowym i bezlitosnym wikingiem, a także "starotestamentowym" chrześcijaninem.

Laura Berlin to młoda i ambitna Emma z Normandii. Pochodzi ona z normańskiego dworu, jest politycznie obyta i z krwi wikingów. Jest też jedną z najzamożniejszych kobiet w Europie.

David Oakes zagra Earla Godwina, czyli ostatniego ocalałego – głównego doradcę króla Anglii. Urodzony na politycznym marginesie, posiada przebiegły charakter, który zaprowadzi go daleko.

Caroline Henderson to z kolei serialowa Jarl Haakon, wielka wojowniczka i tolerancyjna przywódczyni, która rządzi Kattegatem pewną ręką. Choć jest poganką, udało jej się utrzymać Kattegat miastem otwartym na wszystkie wyznania w trudnych czasach. Będzie wpływową mentorką dla Freydis, którą będzie inspirować swą mądrością.

Pollyanna McIntosh wcieli się w wyrachowaną i ambitną królową Ælfgifu, która ma do odegrania ważną rolę w politycznych zmaganiach o władzę toczących się w północnej Europie. Wykorzystuje swój urok i przebiegłość do wielkich celów, promując interesy swojej ojczyzny i próbując umocnić się w rosnącej strukturze władzy Kanuta.

Z kolei Asbjørn Krogh Nissen wystąpi jako Jarl Kåre, bohater stanowiący zagrożenie dla starych pogańskich zwyczajów.

REKLAMA