7 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

Zmarła Kathryn Joosten, czyli pani McCluskey z "Gotowych na wszystko". Jerry Seinfeld pojawi się w "Louie", a Ben z "Lost" zagra w filmie Woody'ego Allena. W "Suits" zobaczymy dwie ciekawe panie. Co jeszcze wydarzyło się w ostatnich dniach?

1. Zmarła Kathryn Joosten. Kathryn Joosten, którą fani seriali kojarzą m.in. z ról Karen McCluskey w "Desperate Housewives" i pani Landingham w "The West Wing", zmarła na raka płuc. Aktorka miała 72 lata.

2. Catherine Tate wróci do "Biura". W 9. sezonie "The Office" będzie występować Catherine Tate - i na dodatek będzie ona w stałej obsadzie. Jesienią do "The Office" nie wróci za to już Mindy Kaling, która robi na nowy sezon własną komedię dla telewizji FOX. Na razie nosi ona tytuł "The Mindy Project".

3. Jerry Seinfeld w 3. sezonie "Louie". 28 czerwca powraca "Louie" i wygląda na to, że oprócz zwyczajowej dawki sarkastycznego smęcenia dostaniemy coś jeszcze: Jerry'ego Seinfelda we własnej osobie. News pochodzi od Chrisa Rocka, który zna nieźle i Seinfelda, i Louisa C.K. Stacja FX nie potwierdza tej rewelacji, ale jej szefostwo często po prostu nie wie, kto pojawi się u Louisa C.K., bo ma on całkowicie wolną rękę jeśli chodzi właściwie o wszystko, co dotyczy jego serialu. Przygotujcie się więc na gościnny występ Seinfelda.

4. Córka Stannisa z "Gry o tron" obsadzona. Jeszcze nie skończył się 2. sezon, a twórcy "Gry o tron" już powoli zaczynają pracę nad trzecim. Wiadomo już, że w roli Shireen Baratheon, córki Stannisa, wystąpi Kerry Ingram z musicalu "Matylda". Dziewczynka grała też w "Nędznikach". O tym, że zobaczymy ją w "Grze o tron", aktorka poinformowała na Twitterze. Poniżej na zdjęciu Kerry z nagrodą za występ w "Matyldzie".

5. Andie MacDowell w serialu stacji Hallmark. Andie MacDowell obecnie gra w serialu młodzieżowym "Jane by Design", ale jej ambicje na tym się nie kończą. Aktorka zagra główną rolę w "Cedar Cove", pierwszym oryginalnym serialu stacji Hallmark (stacja ta robi dwa dwugodzinne piloty - oprócz wymienionego jeszcze "When Calls The Heart"). "Cedar Cove" zadebiutuje na początku 2013 roku, a produkcja zacznie się w czerwcu. Serial robiony jest na podstawie książki Debbie Macombe i opowiada o mieszkańcach miasteczka Cedar Cove. MacDowell zagra sędzię Olivię Lockhart. Jej problemy zawodowe i prywatne będą główną osią fabuły serialu.

6. Erinn Hayes i Diane Neal w "Suits". W 2. sezonie "Suits" pojawią się dwie warte uwagi postaci kobiece. Diane Neal ("Law & Order: SVU") wystąpi w gościnnej roli Allison Holt, pewnej siebie prawniczki, która zostanie zatrudniona do obrony Harveya, kiedy ten zostanie pozwany (zresztą nie do końca niesłusznie). Po raz pierwszy zobaczymy ją w 6. odcinku. Z kolei Erinn Hayes ("Parenthood") pojawi się w jednym z odcinków jako "kobieta z przeszłości Harveya. "Suits" powraca z 2. sezonem 14 czerwca.

7. Michael Emerson zagra u Woody'ego Allena. Znany z ról w serialach "Lost" i "Person of Interest" Michael Emerson zagra u Allena - donosi Deadline. Na razie nie wiadomo, co to za film, wiadomo jedynie, że będzie on kręcony w USA, a obok Emersona pojawią się w nim m.in.: Alec Baldwin, Cate Blanchett, Bobby Cannavale i Bradley Cooper.

PS. Pożegnanie.

REKLAMA