"Kajko i Kokosz" z premierą już w lutym. Netflix pokazał zapowiedź serialu na podstawie kultowego komiksu

"Kajko i Kokosz" (Fot. Netflix)

"Kajko i Kokosz" to pierwsza polska produkcja animowana Netfliksa. Adaptacja komiksu Janusza Christy wyląduje na platformie już w lutym, a na razie mamy pierwszy teaser.

Kultowi bohaterowie, stworzeni przez Janusza Christę, ożyją w serialu animowanym Netfliksa. "Kajko i Kokosz" będzie mieć premierę już 28 lutego.

Kajko i Kokosz: Netflix zapowiada serial animowany

W serialu zobaczymy nową wersję przygód dwóch słowiańskich wojów – Kajka i Kokosza. Przyjaciele na co dzień służą kasztelanowi Mirmiłowi, broniąc zamieszkałej przez nich osady przed wszelkimi niebezpieczeństwami. A tych nie brakuje. Największym zagrożeniem jest oddział rycerzy rozbójników – Zbójcerzy.

Herszt Zbójcerzy, Krwawy Hegemon, marzy o zdobyciu Mirmiłowa, a odkąd Kajko i Kokosz przejęli jego jajo, z którego wykluł się smok Miluś, pragnie też osobistej zemsty na parze przyjaciół. Otwarte ataki, podstępy i fortele Hegemona – z tym mierzyć się będą Kajko i Kokosz. Każdy z odcinków serii będzie stanowił odrębną historię, a wszystkie będzie łączyć przyjaźń jako wartość nadrzędna serialu.

Serial wyreżyserowali Michał 'Śledziu' Śledziński, Tomasz Leśniak, Marcin Wasilewski (GS Animation), Łukasz Kacprowicz (GS Animation), Robert Jaszczurowski (GS Animation), Marta Stróżycka i Aliaksandr Sasha Kanavalau. Scenarzystami są Maciej Kur i Rafał Skarżycki, zaś autorem projektów postaci – Sławomir Kiełbus. Za produkcję odpowiada studio animacji EGoFILM, a showrunnerką serialu jest Ewelina Gordziejuk.

Kajko i Kokosz: Premiera 28 lutego na Netfliksie

REKLAMA